Dáša Zázvůrková: Láska neexistuje, existuje jen její důkazy

Čtvrtý ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… se uskuteční v sobotu 14. června 2014 na Martinském mlýně v obci Hrádek u Trhových Svinů na Českobudějovicku. Dětský den začne už v 11 hodin a vstup na něj bude zdarma. Benefiční koncert bude probíhat od 18 hodin a vystoupí na něm řada populárních zpěváků mezi nimiž nebude chybět ani Dáša Zázvůrková, kterou jsme vyzpovídali.


Co se vám vybaví jako první, když se řekne slovo LÁSKA?
Duše. Souznění. Můj život, co prožívám.

Co pro vás v životě vůbec znamená láska?
Život, humor, voda, radost, slzy, dojmutí, smích, všechno.

Dokázala byste žít bez lásky?
NEEEEEEE!!!!!

Věříte v lásku na první pohled?
Nevím, ale v romantických filmech rozhodně.

Co všechno jste ochotná pro lásku udělat či obětovat?
Musela bych mít konkrétnější otázku, ale bez kompromisů obou lidí to nemůže dopadnout dobře. Bez lásky, úcty a obdivu k vašemu blízkému není nic. Jak se říká »Láska neexistuje, existuje jen její důkazy«.

Byl jste už někdy na Martinském mlýně?
Jedu poprvé.

Proč vystoupíte na charitativním koncertu Kdo má rád…?
Ráda pomáhám lidem, který to potřebují a navíc záštita na spolupráci s Martinem Francem je vždy srdeční záležitost.

Koho nebo co máte v životě nejraději?
Mé nejbližší lidi, za ty bojuji jako lev.  Jo a pak svého hafánka Vanilku.

Jak prožijete letošní léto?
Napůl pracovně, napůl dovolenkově. V červenci jedu natáčet klip do Itálie. Pak mě čeká zpívání na koncertech projektu V Barvách Semaforu a festival v Českým Krumlově pro Český rozhlas. Poté mám koncerty s Big bandem Golden Prague s kapelníkem Petrem Sovičem. Tak na to se moc těším.  Na dovolenou plánuji jet spíš v průběhu září. Ale kam, to ještě nevím.

Co nového připravujete na podzim pro své příznivce?
Připravuji nové singly na koncert s mým triem Pavla Větrovce. Bude ve spolupráci s módní návrhářkou klobouků a čelenek Libkou Safr. Loni jsme nachystaly diář s fotkami Žen, kterým chceme vzdát hold. Letos to bude překvapení, kde jsme oslovily lidi z různých branží a výtěžek z tohoto překvapení půjde na charitativní účely.

Kdo je Dáša Zázvůrková?
Dáša Zázvůrková se narodila v roce 1981 a je absolventkou pražské HAMU obor nonverbální a komediální divadlo a Univerzity Karlovy – obor Italianistika na Filozofické fakultě. Tři roky byla členkou sboru Hudebního divadla Karlín. Začínala v zájezdových představeních pánů Karla Šípa a Josefa Náhlovského – Sanatorium, Blázinec, Všechnopartička. Externí členkou divadla Semafor je od roku 2003. Mimo Semafor si zahrála také hlavní roli Vanilky v Národním divadle v jazzové opeře S+Š Dobře placená procházka, která je i ve filmové podobě v režii Miloše Formana. Ve stejné roli hostovala i v Klicperově divadle v Hradci Králové v režii Radka Balaše. V roce 2010 vyšlo její debutové CD s názvem Ať trvají ty nymfy, na kterém spolupracovala společně s Františkem Rabou, Pavlem Větrovcem a Ladislavem Malinou. Pravidelně spolu vystupují i na koncertech. V pondělí 9. června chystá koncert DÁŠA 33 ve 20:30 v Malostranské besedě. Dáša hostuje v Divadle Ungelt ve hře Kabaret Černá myš. Nyní natáčí film Fotograf režisérky Ireny Pavláskové. V červenci bude natáčet v Itálii klip na nový singl Kdo jsme my. Ve spolupráci s modní návrhářkou Libkou Safr proběhne 29. října charitativní koncert ke společnému připravovanému projektu.

Více infa: www.dagmarzazvurkova.com


Kdo má rád… s hvězdami na Martinském mlýně
Něco málo ke třem předchozím ročníkům: Před třemi lety se na Martinském mlýně uskutečnil historicky první ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… pod taktovkou agentury Martin Production (www.martinproduction.eu ).
Byť přes počáteční házení klacků pod nohy se první ročník povedl a pro Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice vybralo přes 63.000 korun, které si na podiu převzal ředitel této nemocnice Michal Čarvaš.
Druhému ročníku zpočátku nepřálo počasí, protože už předchozího večera lilo jako z konve, ale i přesto dorazilo na Dětský den 450 dětí (jednou tolik, co na ročník první) a na večerní koncert, kde už i svítilo slunce dorazilo kolem 500 lidí.
Začínalo se Dětským dnem, kdy kolem Mlýna a jeho přilehlého rybníka byly rozestavěny pohádkové bytosti v podobě čarodějnice Bludimíry, vodníka, čerta, hejkala, mlynáře, Karkulky ad., u kterých děti plnily jednotlivé disciplíny.
Na tento Dětský den navazoval již zmíněný benefiční koncert, jehož výtěžek opět připadl nemocnici Prachatice a to konkrétně na Dětské a novorozenecké oddělení.
Při loňském třetím ročníku naopak počasí přálo a dětí přišlo přibližně 600 a na koncert dorazilo kolem 1000 lidí. Z vybraných financí se koupil na Dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice  lékařský přístroj EKG Holter.
No a v letošním roce budou na děti opět čekat kolem rybníka a v přilehlém lese pohádkové bytosti, u kterých budou opět plnit různé úkoly a pokud vše splní, dostanou opět Diplom a dárky. Kromě různých disciplín na ně také čekají různé atrakce: například atrakce z IQ Landie z Liberce, trampolína, skákací hrad a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem, zmrzlinou apod.
Na koho se můžete těšit na letošním čtvrtém ročníku benefičního koncertu od 18.00 hodin? Vašo Patejdl, Jana Paulová, Martin France, Jana Kocianová, Roman Vojtek, Andrea Kalivodová, Zbyněk Drda, Hana Křížková, Martin Harich, Kamila Nývltová, Zuzana Nová, Dáša Zázvůrková, Markéta Zehrerová, Pavel Houfek a Gábina Goldová. Večerní koncert moderuje Markéta Mayerová. Dětským odpolednem vás bude provázet Michaela Marková.

Něco málo z historie mlýna….
První dochované dokumenty ze dne 27. května roku 1876 hovoří o tom, že vlastnické právo se vkládá manželům Františkovi Bicanovi na polovici a Anně Bicanové na polovici, kteří podstupují mlýn po pouhých osmi letech Václavu a Kateřině Rudolfovým.
Mlýn pak celkem často měnil své majitele a to prodejem i dědickým právem a nebyl výrazně přestavován. Poslední majitelé se jmenovali Kratochvílovi a jejich portréty jsou k vidění na čestném místě v mlýnici. Starousedlíci z Hrádku hovoří o tom, že v té době byla v jedné jeho části hospoda.
Teprve ve dvacátém století se stal majetkem syndikátu novinářů, kteří jej nechali kompletně zrekonstruovat. Z bývalé stodoly vznikla ubytovací část a z mlýnice pak část restaurační. Mlýn pak sloužil syndikátu více než dvacet let a nesl jméno Na Kratochvíli.
V roce 2001 se majitelé rozhodli mlýn odprodat v dobrovolné dražbě a tehdy se mlýn stal majetkem Martiny Doudové, jejíž jméno v současnosti nese. Opět jej čekala další rekonstrukce. Byla přestavěna ubytovací část, zřízeno sociální zařízení a změnila se i dispozice pokojů. Upraveno je i okolí mlýna a v roce 2004 byl vybagrován rybník, pod jehož hrází stojí vlastní stavba. Po řadě let se do mlýnice vrátily i výše zmíněné portréty.

Kdo má rád… na Martinském mlýně
sobota 14. června 2014
IV. ročník benefičního koncertu a dětského dne
dětský den – od 11.00 hodin – zdarma
benefiční koncert – od 18.00 hodin

Foto: Martin Production