Kytarista Daniel Krob natočil Šachmat

Z úspěšného turné po České republice se – společně se svou doprovodnou kapelou a také se skupinou The Snuff – nedávno vrátil skladatel a kytarista Daniel Krob, jenž dříve působil v rockových kapelách Arakain, Kreyson, Ferat a Zeus. „Tuto koncertní šňůru hodnotím velmi kladně a těším se na její pokračování,“ nechal se slyšet.

Krátce po svém návratu do Prahy Daniel Krob vydal nový maxisingl nazvaný Šachmat. Narozdíl od loňské Magické kytary, tedy akustického instrumentálního alba natočeného na klasickou kytaru, se jedná o ryze rockovou záležitost. „Na maxisinglu jsou ukázky z připravované desky. Konkrétně pět skladeb a dva bonusy. Tím prvním je rádiová verze songu Jakej byl den a pak je tu ještě instrumentální skladba Cesta domů, ta pochází z alba Magická kytara. Nahrávka je velmi barevná a navíc přesně odráží energii a hudební pocit celé kapely,“ prozradil Daniel, který si všechny písně napsal kompletně sám. Některé jsou zcela nové a nikdo je dosud neslyšel, ostatní už hrál se svou kapelou na loňském společném turné s legendární skupinou Citron.


Natáčení maxisinglu Šachmat se neobešlo bez hudebních hostů. „Do studia Blue Velvet, kde ve stejném termínu nahrával i Brian May z kapely Queen, za mnou dorazil i můj dobrý kamarád Pavel Vohnout alias Kyklop, který si loni k padesátinám nadělil rockovou desku. Pak ještě přijel výborný baskytarista Lukáš Varaja, s nímž jsme společně hráli v projektu Arakain Memorial v rámci třicátého výročí založení kapely Arakain,“ řekl Daniel Krob, jenž se ve volném čase věnuje leteckému modelářství.
„Během léta se účastním modelářských akcí a prezentací. Navíc letos náš modelářský klub MK Lipence, který je největší v České republice a jehož jsem „náčelníkem“, slaví padesáté narozeniny. První týden v září hodláme uspořádat velkou prezentační akci pro všechny fanoušky modelářství,“ dodal kytarista, o němž se můžete dozvědět více na jeho internetových stránkách www.danielkrob.cz.

Zde si můžete poslechnout ukázku z maxisinglu Šachmat:

Foto: Iva Juráková