Hulvátský Kraus potupně vyklízí pole laskavému Šípovi!

Tak to tu ještě nebylo! Samolibý a nafoukaný moderátor Jan Kraus (60), se musí se svou rodinnou talkshow dekovat z pravidelného vysílacího času! Jeho show totiž spolehlivě drtí laskavý a inteligentní humor baviče, textaře a moderátora Karla Šípa (69), jenž v »krausovy« pátky moderuje na ČT1 obdobnou »tříhostovou« show Všechnopárty.

Souboj titánů skončil vítězstvím toho chytřejšího, vtipnějšího a hezčího.

TV Prima se pro podzimní schéma rozhodla přesunout Krausovu show, teď se bude nově vysílat ve středu, tedy dva dny před Šípem. „Příhodné vysílací okno, divácký zájem, podle průzkumu nám vyšlo…“ což jsou zaklínací fráze pro „Tohle se nám nepovedlo, nikdo na to nekouká a všechny to už štve.“ Už i vrabci na střeše si cvrlikají o tom, že Šípova Všechnopárty slavně vítězí nad lehce zavánějícím humorem Jana Krause. Jeho osobitost a svéráznost při vedení rozhovorů se dá přirovnat k tupým úderům kladiva na pečící plech, zatím co jemný humor a mnohdy až naivní zvídavost Karla Šípa připomíná vůni právě dopečené bábovky kříženou s pohledem plachého jednorožce. Toho si jsou velmi dobře vědomi i diváci, kteří dávají přednost zajímavému povídání a nekonfliktnímu klábosení s občasným milým vtipem, než agresivní řežbě a neustálému »stírání« (někdy ne příliš zajímavých) hostů.

Krause je vidět jen kousek. Bůh ví proč a zaplať pánbůh.

Aby toho nebylo málo, tak přesunutí pořadu, jenž byl kdysi výkladní skříní naší televizní komerční dvojky, musela vykřičet do světa sama televize. Prvně se informace oficiálně objevila na tiskové konferenci Primy k podzimnímu schématu. Aby dala televize najevo, že pořad zatím nechystá úplně pohřbít, přišly na řadu venkovní bilboardy, na kterých je vidět část hlavy Jana Krause z ánfasu (zaplať pánbůh – být tam celý, kdo ví jak by to zacvičilo se statistikou nehodovosti) a velký výkřik STŘEDA. Mimochodem snímek tak trochu to připomíná fenomén čelfie, kdy si lidi místo selfie fotí jen své čelo na různých místech a v různě komických situacích. Pro vykukujícího Krause to ale situace komická rozhodně není, už jenom proto, že okolo bilboardů občas chodí děti. Ty sice dokáží poznat kdo má koule (aka Pavel Novotný a kauza jeho billboardu na web extra.cz), ale z Krausovy říznuté fotky nepoznají ani to, jestli se dotyčný vynořuje nebo ztrácí… Na stranu druhou pořád lepší, než kdyby tam měl hlavu celou, vizuálně by se to totiž dost tlouklo s plakáty Paula Anky, kterých je také plná celá Praha.

Okolo billboardu jezdí rodiny a považte, někdy i s dětmi.

Foto: oficiální zdroj, archiv