Jožo Ráž: Jsem nenormálně hodný a laskavý člověk

Jan Kraus se pozval do své televizní show zpěváka a hudebníka Jožo Ráže ze skupiny Elán. Moderátor mu poděkoval za to, že přišel do televize, protože ví, že to nemá úplně rád. Jan Kraus si nasadil kšiltovku kapely Elán – prý si hned připadá mladší. Pak se Joža zeptal na jeho úraz, který se mu před lety stal na motorce. „Jediné, co je zvláštní, tak že jsem neviděl žádné světlo v tunelu,“ přemýšlel Jožo.


A Jan Kraus potom stočil téma k politice, i když v názorech na ni se prý spolu nikdy neshodnou. „To si nemyslím, oba jsme inteligentní…“ „Nezačal jste špatně!“ přijal se smíchem moderátor. Bavili se pak spolu o Vladimíru Mečiarovi a Jožo přiznal, že si svým postojem vysloužil spoustu nepřátel. Moderátor Kraus raději změnil téma a přešel k Jožově manželce – hudebník zavzpomínal, že se poznali v šesté třídě, v deváté spolu začali chodit a jsou spolu dodnes. Jožo Ráž mluvil o své manželce jako o té nejhodnější ženě.


„Já jsem nenormálně hodný a laskavý člověk,“ zamýšlel se pak také nad svými vlastnostmi Jožo. A Jan Kraus se přidal: „Já jsem taky nejlepší člověk, kterého znám!“ Rozhovor se nakonec opět stočil k nehodě a Jožo připustil, že mu vlastně zachránila život. Jan Kraus se v rozhovoru s hudebníkem vlastně stále vracel k načatým tématům – kromě motorek a nehody zejména k hostově ženě a třeba i politice na Slovensku. Jožo vyjádřil názor, že Slovensko je »malá krajina«, a proto musí poslouchat a nemohou rozhodovat. „Jak nemáte prachy, tak nemáte pravdu! Kapitalismus je systém, který vede do pekla. Socialismus je spravedlivější…“ A Jan Kraus to upřesnil: „Socialismus je sen, který neexistuje…“

Foto: TV Prima