Tři bratři Dyk, Klus a Piškula trhají rekordy

Nová pohádka Jana Svěráka Tři bratři, která oficiálně odstartovala 14. srpna, měla během prvních představení velmi vysokou návštěvnost v kinech – 36.454 diváků za první den.


O velkém zájmu svědčí i to, že multikino Cine Star od premiérového dne začalo přidávat další víkendová představení. „Nepamatuji si, kdy jsme toto udělali pro velký zájem diváků naposledy,“ řekl ředitel kin Cine Star Jan Bradáč. Sečteno podrženo po prvním víkendu se na Tři bratry do českých kin přišlo podívat rekordních 135 126 diváků.


Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a snad také láska…


Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.
Režie se ujal Jan Svěrák, který již dlouho hledal vhodný pohádkový námět, na kterém by mohl spolupracovat se svým otcem. Nabídku podílet se na filmu jednoho z nejúspěšnějších českých režisérů posledních let přijali Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Bolek Polívka a mnoho dalších skvělých herců.

Podívejte se na filmový klip Když si tě dívko představím od Tomáše Kluse zde:

Trailer k filmu zde:

Foto: Biograf Jan Svěrák