Kapela The Snuff málem potopila pražský parník!

Takovou »nálož« zažil pražský parník Cecílie snad poprvé ve své historii! Nedávno se stal dějištěm křtu CD Lotus rockové kapely The Snuff, která zde zároveň zahrála svoje nové songy naživo. Hlasitá, avšak skvělá hudební produkce provázená skandováním fanynek a fanoušků přitáhla pozornost většiny lidí na jiných lodích a také turistů na Karlově mostě. Mnozí dokonce nadšeně tleskali!


Atmosféra byla velmi pohodová i z toho důvodu, že na parníku nebyl přítomen snad ani jeden člověk, který by nepřišel především za kvalitní muzikou. Notoričtí lovci senzací i nechvalně proslulí návštěvníci veškerých večírků, kde je něco dobrého k jídlu a k pití, naštěstí trávili večer jinde. Netušili totiž, že na Cecílii teklo pivo zdarma a že nechyběl ani velmi chutný a bohatý raut. Všichni zúčastnění očividně dorazili proto, aby si poslechli koncert The Snuff, tedy jedné z nejtalentovanějších a nejvýraznějších mladých kapel současnosti, jejíž repertoár osciluje mezi několika žánry a reprezentuje tvrdší hudbu nové generace. Je plný vzteku, vzdoru, naivity, zrady, nešťastné lásky a nespokojenosti se společností i se sebou samými. Nosnou linií v pořadí již druhého CD Lotus jsou tři texty, které na sebe navazují. Vyprávějí příběh dívky, jež byla unesena na diskotéce v zahraničí, aby se stala obětí obchodu s bílým masem.

Zpívající kytarista polil CD vodou z Vltavy
Pětičlenná parta, jež hraje od roku 2010 ve složení Marek Kučera (zpěv), Tomáš Kučera (kytary a vokály), Michal Scheiner (kytary a vokály), Ijen Ayen (basová kytara) a Matyáš Verner (bicí), se v minulosti představila na koncertních pódiích například jako předkapela (prozatím!) slavnějšího Vohnoutu, Škworu či Harleje. Před letními prázdninami kluci z The Snuff absolvovali společné turné Albixon Generations Tour 2014 se zpěvákem a kytaristou Danielem Krobem, který se v minulosti proslavil jako člen skupin Arakain, Kreyson, Zeus a Ferat a který v současnosti vystupuje s vlastní doprovodnou kapelou. A právě Daniel se na parníku Cecílie stal kmotrem alba Lotus. Nepolil ho však šampaňským ani pivem, ale vodou z Vltavy, což vtipně odůvodnil slovy: „Nabral jsem vodu z Vltavy, protože deska Lotus je jako Vltava – klidná, ale jen do doby, než přijde povodeň. Pak je velmi drsná.“


Není nad vzájemné sympatie!
A proč si The Snuff vybrali právě Daniela Kroba, který nedávno vyrukoval s maxisinglem Šachmat? „Daniel je něco jako mentor kapely. Dost nám pomáhá posunout se na profesionální úroveň a také spolu aranžujeme živá vystoupení, která se od alba mnohdy dost liší.“ Naopak sympatiemi vůči The Snuff se netají ani zpívající kytarista a kmotr jejího alba Lotus: „V této kapele jsem před dvěma lety hostoval – zaskakoval jsem za kytaristu, který měl tehdy zlomenou ruku. Mám s nimi tedy i mnoho společných zážitků, dokonce jsem nahrál kytarové sólo na jejich novou desku.“ Konkrétně se jednalo o píseň Boxed In, jež je bezesporu největším hitem z celého cédéčka. Kapela k ní před časem natočila i vydařený videoklip, který můžeme vidět na internetovém serveru YouTube.com a který během krátké doby zhlédlo několik desítek tisíc lidí. Najdeme tam i neméně výtečné video k songu Erotic Sylvia. A jak se nám podařilo zjistit – během podzimu přibydou další dvě!

Zde se můžete podívat na klip k písni Boxed In:

Foto: Vladimír Zemek