Toužimský na Harleyi profrčel Ománem!

Dovolenou jako normální člověk? Ne! Frontman skupiny Arakain, zpěvák Honza Toužimský (35) si umí užívat života a spolu s partou motorkářů cestoval po Ománu. Jako správný rocker se nezalekl ani pořádného horka a na mašině najezdil přes pět stovek kilometrů!


A kilometry to nebyly vůbec jednoduché. „Jezdili jsme tam v podstatě jenom dva dny, ale bylo to neuvěřitelné. Perfektní silnice, laciný benzín a milí lidé z těch dvou dnů udělaly perfektní odpočinkovou záležitost,“ svěřil se TopVIP.cz Honza Toužimský. Trip pořádal výrobce motorek Harley-Davidson, jehož ambasadorem v Česku Honza je. „Bylo moc fajn, že jsme si během těch dvou dnů mohli vyzkoušet více motorek. Já jsem samozřejmě jako první sáhl po Harley-Davidson Breakout, se kterým jezdím i doma. Je to fajn motorka, jen trošku divoká, asi to není to pravé ořechové pro tátu od rodiny se čtyřmi dětmi. Ale zase jsem ji znal a neznal jsem to prostředí, ve kterém jsme jezdili, takže volba to pro mě byla jasná,“ svěřil se Toužimský.

Jen u Breakouta ale nezůstalo, postupně došlo i na další motorky. „Měl jsem pak na chvíli půjčeného V-Roda, což je posezem i konstrukcí motorka trochu podobná Breakoutovi, ale je daleko modernější, silnější a je to takový poňoukač… ten výkon a brutální zátah prostě nedá nikomu spát, hrozně to svádí k různým blbinám, ale člověk si to zase o to víc užije,“ vysvětlil zpěvák. Ten zdůraznil, že silnice v Ománu, po kterých se jezdilo, byly v perfektním stavu a s našimi takřka motokrosovými okreskami se nedají srovnat. „Jeli jsme třeba po dálnici, bylo skoro sto kilometrů a téměř celou dobu jsme jeli v pravém jízdním pruhu. Jednak tam byl velice malý provoz a za druhé tam ten pravý pruh byl absolutně bez kolejí, výmolů, nebo záplat. Prostě motorkářský ráj,“ pochvaluje si Toužimský.

Po dvou silných motorkách se ale nakonec rozhodl zklidnit na tříkolce. „To byl hodně velký zážitek, místní dealer Harley-Davidson nám dal k dispozici Tri Glide Ultra, což je tříkolka, na kterou ani není potřeba řidičák na motorku. Nejde totiž o jednostopé vozidlo,“ říká se smíchem Toužimský. „Výhodou tříkolky je velká stabilita a pohodlí. Vůbec na mě nefoukalo, pustil jsem si rádio, zapnul tempomat a mohl si rozepnout bundu, protože na téhle mašině to opravdu nefoukalo. Další výhodou bylo, že když se mezi přejezdy odpočívalo, tak jsem se mohl pohodlně natáhnout,“ dodává radostně Toužimský.

Foto: Harley-Davidson.com, maps.google.cz