Martin France: Bez lásky se nedá žít!

Na I. ročníku benefičního koncertu »Kdo má rád…«, který se koná na Martinském mlýně v obci Hrádek u Trhových Svinů na Českobudějovicku v sobotu 11. června 2011, zazpívá i Martin France. A protože se velký charitativní koncert jmenuje Kdo má rád, vyzpovídali jsme Martina koho má rád a jak to má vůbec s láskou…


Co se vám vybaví jako první, když se řekne slovo LÁSKA?
Tak například moje první dětská láska Simona Ondrůjová, láska k prarodičům, rodičům, láska k hudbě, láska k filmu… je toho docela hodně.

Co pro vás v životě vůbec znamená láska?
Myslím si, že se bez ní opravdu nedá žít… A jak zpívá Jitka Zelenková: Bez lásky láska není… Je moc fajn pocit milovat a být milován

Dokázal by jste žít bez lásky?
Jak už jsem odpověděl v předchozí otázce, myslím si, že to moc nejde… I když už slyším plno ciniků, že se s tím žít dá. Ale pokud ta »Láska« není, je takové zvláštní vakuum.

Věříte na lásku na první pohled?
Jo, věřím… A to touto formulací nemyslím jen lásku partnerskou. Na první pohled jsem si zamiloval například Řecko – a to celé. Nebo například Paříž. A takto bych mohl pokračovat dále a nejen zeměpisně.

Co všechno jste ochoten pro lásku udělat či obětovat?
Jsem znamení Býk a tak vím, že pro partnerskou lásku jsem ochotný obětovat hodně.

Proč vystoupíte na charitativním koncertu Kdo má rád…?
Protože ho organizuji… 🙂 🙂 🙂 Ale samozřejmě především proto, že když můžu, tak pomůžu. A vím já, kdy budu potřebovat pomoci zase na oplátku já? Třeba nikdy, ale znáte to – Nikdy neříkej nikdy!!! Peníze z tohoto koncertu poputují na Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice a tak jsem rád, že zase – byť malou pomocí – pomůžeme někde, kde je to potřeba a kdo si toho váží.

Koho máte v životě nejraději?

Moc těžká otázka a taky se na ni těžce odpovídá. Ale mám moc rád třeba moje rodiče. Člověk si během života uvědomuje, co vše do něj investovali a to nemyslím jen materiálně, ale i láskou, citem, vědomostmi, časem. A člověk, byť se bude snažit sebe víc, jim toto vše vlastně ani nestačí vrátit.
A taky mám moc rád život jako takový. Je to dar, který nám byl dán shůry a proto si »ho« vážím a užívám tak, abych si mohl někdy v budoucnu říci, že jsem jej prožil správně.

Kdo má rád…
Na 1. ročníku benefičního koncertu »Kdo má rád…« na Martinském mlýně v sobotu 11. června 2011 zazpívají: Leona Machálková, Jitka Zelenková, Heidi Janků, Martin France, Sámer Issa, Martin Maxa, Sisa Sklovská, Marcela Březinová, David Deyl, Martina Pártlová a Radek Saliee. Vystoupí i Naděžda Krupská a celý večerní charitativní koncert moderuje Markéta Mayerová. Dětským odpolednem bude provázet Vlasta Vébr.
„Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback, nebo s muzikanty,“ říká pořadatel Martin France z agentury Martin Production. Vstupenky za 190 korun je možné zakoupit v sítích Tickestream (www.ticketstream.cz) včetně cestovních kanceláří Čedok a Firo-tour a knihkupectví Kanzelsberger nebo přímo na Martinském mlýně (tel.: 386 322 996). A děti do deseti let mají vstup na koncert zdarma!
„Za pomoci náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje paní Ivany Stráské se nám podařilo najít Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice, kam vybrané peníze poputují na koupi přístroje na screening srdíček dětí. Šek přebere ředitel této nemocnice pan Michal Čarvaš. Ke koncertu jsme ve finále ještě přidali zároveň i Dětský den, který se bude konat na všech prostranstvích kolem Martinského mlýna. Na pěti stanovištích, kde budou děti soutěžit o různé ceny, budou jako patroni pohádkové bytosti a to v podobě čarodějnice, vodníka, víly Bludimíry, hejkala a čerta. Za splnění všech disciplín děti obdrží také Diplom za úspěšné zdolání všech disciplín. Kromě soutěží zde budou pro děti k dispozici atrakce, stánek s cukrovinkami i s balonky,“ prozradil nám hlavní organizátor a producent koncertu Martin France.
I. ročník Dětského dne (od 13 hodin) a benefičního koncertu »Kdo má rád…« (od 18 hodin) se koná na Martinském mlýně v obci Hrádek u Trhových Svinů na Českobudějovicku v sobotu 11. června 2011 pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivany Stráské, starosty města Trhové Sviny Radislava Buška a starosty města Prachatice Martina Malého. Mediálním partnerem akce je i server TopVip.cz.

Foto: www.martinproduction.eu


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353