Pavla Vitázková se rozloučila s Cestami domů

Pavla Vitázková natočila svůj poslední obraz v seriálu Cesty domů. Herečka, která byla od začátku jednou z hlavních postav seriálu, se s ním rozloučila scénou »benefice pro Rudolfa«, kterou diváci uvidí v 60. díle. V ní přišli popřát k narozeninám jejímu seriálovému otci Rudolfovi (Alois Švehlík) nejen členové rodiny a kolegové z nemocnice, ale také desítky vyléčených a vděčných pacientů. Při jejím natáčení bylo naráz před kamerou třináct herců a zhruba padesát komparzistů.


Většinu z pacientů si zahráli fanoušci seriálu, kteří reagovali na výzvu televize Prima a přihlásili se na natáčení. Mohli se tak nejen podívat, jak seriál vzniká, ale také si na vlastní kůži vyzkoušet hereckou profesi. A zároveň se mohli potkat tváří v tvář se svými oblíbenými postavami a vyfotit se s nimi. „Je mi líto, že paní Vitázková v Cestách domů končí, Soňa Mašková byla má nejoblíbenější postava, bude mi v seriálu chybět,“ říkal nejeden z komparzistů – fanoušků. Mezi dalšími oblíbenci často jmenovali Rudolfa Bernáta nebo jeho ženu Lídu. A nejvíc se fanoušci těšili právě na osobní setkání s Aloisem Švehlíkem.


Obraz, který byl nejnáročnější co do počtu lidí před kamerou, vznikal v jednom pražském hotelu. Když jej režisér Jaromír Polišenský dotočil, oddechl si. „Ano, obraz byl trochu náročný, ale důkladně jsme ho kousek po kousku nazkoušeli, takže všechno klaplo do puntíku a natáčení proběhlo hladce. Bál jsem se jenom toho, že nebudeme mít dost komparzistů. Ale když jsem pak viděl, kolik se jich tu sešlo, byl jsem už v klidu,“ smál se režisér.
Když byl tento obraz natočen, štáb i herci se rozloučili s Pavlou Vitázkovou a popřáli jí hodně štěstí do budoucna a hodně krásných rolí v divadle. Nejedna dáma ze štábu měla při loučení s Pavlou slzy v očích. „Pavlí, já to nepovažuji za naše loučení – naopak, jsem ráda, že jsme se díky seriálu Cesty domů našly,“ prohlásila seriálová maminka Pavly Jitka Smutná.

Foto: TV Prima