Jste to, co jíte – Boj se sladkou závislostí

Stravování paní Kateřiny Schlesser má hned několik nešvarů. Nejhorší ze všech je ale její závislost na »kokinech« – jak odmalička říkají sladkému. Kateřina už na sobě nosí 40 kg tuku – a většinu na břiše! Přes břicho má neuvěřitelných 122 centimetrů! Pomocí »kokin« totiž odměňuje nejen sebe, ale i své děti. Nejen proto je načase s nezdravým návykem rychle zatočit. Jejím snem je dostat se ze současných 96 kilogramů na 75 kilo. Pomůžou v tom odborníci Kateřina Cajthamlová a Petr Havlíček?


Paní Kateřina o sobě tvrdí, že byla už od dětství vždy trochu při těle. Zásluhu na tom měli mimo jiné výchovné metody rodičů a odměňování sladkostmi. „Vždycky jsme měli doma »kokina« – jedli jsme je po obědě, za odměnu, nebo jsme naopak slýchávali: ‚Když budeš zlobit, nedostaneš kokina!‘,“ říká o své psychické závislosti na sladkém paní Kateřina. Jak jí s tím dokáže pomoci doktorka a psycholožka v jednom?


I když paní Kateřina ví, že takový způsob výchovy není správný, nedokáže ho sama neuplatňovat, a tak i její syn už začíná mít návyk na »kokina«. Pětiletý klučina se odmítá vzdát především oblíbených sladkých jogurtů, které mu však doktorka Cajthamlová zatrhne. Jak odnaučit děti nezdravým věcem, když už jsme je na to navykli? Sledujte příběh chronické milovnice sladkých odměn již ve čtvrtek 2. června od 21.20 hod na Primě!

Foto: TV Prima