Snídaně s Novou z plzeňského pivovaru

Do zákulisí nadcházejícího festivalu piva, který se koná poslední prázdninový víkend v Plzni, zavedl své diváky v pátek 28. srpna 2011 populární ranní zpravodajsko-publicistický pořad televize Nova Snídaně s Novou na cestách. Moderátorských mikrofonů se tentokrát chopil ryze pánský čtyřlístek – Tomáš Krejčíř, Aleš Lehký, Tomáš Matuška a Petr Říbal.


Z plzeňského »Bulváru«, který se každoročně otvírá návštěvníkům festivalu piva, vysílala živě v pátek 28. srpna 2011 Snídaně s Novou na cestách. S její kamerou diváci nahlédli do zákulisí výroby českého národního nápoje i příprav největšího pivního festivalu u nás. Záplavou informací a zajímavostí je provedli moderátoři Tomáš Krejčíř, Aleš Lehký, Tomáš Matuška a Petr Říbal.


Západočeská metropole je sídlem pivovaru, který dal světu první spodně kvašený ležák. Ten zcela změnil tvář světového pivovarnictví a stal se jedním z nejvýznamnějších »vynálezů«, kterým Češi obohatili svět. K plzeňské kategorii Pils se v současnosti hlásí dvě třetiny druhů piv na světě. Diváci Snídaně s Novou absolvovali díky pátečnímu živému vysílání mimořádnou exkurzi v pohodlí svých domovů. Podívali se do jedné z nejmodernějších varen piva vůbec, nahlédli do několikakilometrových chodeb pod celým areálem pivovaru, v nichž pivo zraje, dozvěděli se, jak zlatý mok správně uchovávat, čepovat i servírovat. Jedním z míst přímého přenosu se stal plzeňský Bulvár, most přes hlavní silnici u pivovaru. I letos se během plzeňského pivního festivalu promění v oddychovou zónu pro návštěvníky, v níž se mimo jiné uskuteční řada zajímavých akcí, do kterých se zapojí i známé osobnosti.


Živé vysílání Snídaně s Novou na cestách se stalo tradicí. Úspěšný ranní zpravodajsko-publicistický pořad seznamuje diváky se zajímavými místy naší republiky. Během svého putování již navštívil s kamerou Špindlerův Mlýn, Frýdek-Místek, historickou tvrz na dálnici D11, zámek v Kácově, Zlín, Mariánské Lázně, Aquapark v Čestlicích, generální zkoušku muzikálu v Praze, westernové městečko v Boskovicích, zámek Loučeň, Dětenice či pivovary v Českých Budějovicích a Krušovicích.

Foto: TV Nova