Otázky Václava Moravce – neděle 28. srpna 2011

V neděli 28. srpna 2011 na ČT1 a ČT24 v pořadu Otázky Václava Moravce s Petrem Lessym, Jaroslavem Sykáčkem a Monikou Šimůnkovou o posledních případech rasově motivovaných trestních činů, nárůstu extremismu, preventivních bezpečnostních opatřeních a dalších tématech, s Alexandrem Vondrou a Pavlem Kováčikem o vládních reformách a jejich sociálních dopadech, situaci ve vládní koalici, aféře Bátora a pohřbu Ctirada Mašína.


První část diskusního pořadu Otázky Václava Moravce vysílají programy ČT1 a zpravodajský ČT24 v neděli 28. srpna 2011 od 12 do 13 hodin.
První část pořadu
Hlavní host: policejní prezident Petr Lessy
Další hosté: starosta Rumburku a senátor Jaroslav Sykáček (ČSSD), vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková
Hlavní témata: situace v policii, dopady omezování rozpočtu; spolupráce s novým ministrem vnitra; poslední případy rasově motivovaných zločinů; situace v severních Čechách; nárůst extremismu u nás, preventivní bezpečnostní opatření, ghetta; vyšetřování některých posledních kauz, opencard, dr. Barták; vyšetřování zločinů policistů; vyšetřování korupce, vládní protikorupční výbor
Pokračování první části pořadu
Hosté: vicepremiér, ministr obrany a místopředseda strany Alexandr Vondra (ODS), předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik (KSČM)
Hlavní témata: vládní reformy a jejich sociální dopady; současná politická scéna, sociální napětí a hrozba extremismu; situace ve vládní koalici, aféra Bátora; rozpočet 2012, dopad na některé resorty, vliv na obranyschopnost státu a plnění závazků vůči spojencům; boj proti korupci, vládní protikorupční výbor; protikomunistický odboj, pohřeb Ctirada Mašína
Rozprava z první hodiny bude pokračovat v Otázkách Václava Moravce na ČT24 od 13.05 do 14 hodin.
Záznam první i druhé části pořadu vysílají programy ČT24 a ČT1 v neděli po půlnoci – ČT24 od 00.10 hodin a ČT1 od 03 hodin.

Foto: Česká televize