Francouzský šarm mezi zabijáky – nové příběhy Julie Lescautové

Na oblíbenou pařížskou komisařku Julii Lescautovou čekají na Prima family od pátku 5. dubna nové zapeklité případy i zádrhely v osobním životě. Premiérová devátá řada úspěšného seriálu se přihlásí vždy v pátek ve 20.15 hodin.


Nejznámější pařížská komisařka má za sebou už dvacet let zkušeností na televizní obrazovce. Bývalá právnička řeší zločiny se sobě vlastní razancí a spravedlivým zaujetím. Pařížské podsvětí se před ní třese, takže jako rozvedená matka dvou dospělých dcer dostává osudové kopance hlavně v osobním životě. Pomáhá lidem a nechává si sama pomoct od členů vlastního týmu mladých profesionálů.


V čerstvé várce epizod deváté řady seriálu, který je oblíbený ve všech koutech Evropy, čekají na Julii nové zapeklité případy. Dojde na záhadné zmizení mladé zhýralé dcery bohatého průmyslníka. Patřila mezi pařížskou zlatou mládež a účastnila se večírků plných nejrůznějších excesů. A právě po jednom takovém byla naposledy k vidění, když se pohádala se svým přítelem. Julie také musí s celým týmem zasahovat u vraždy, která proběhne přímo ve svatební síni. V dalších dílech pronásleduje sériového vraha zaměřeného na půvabné starší dámy zvyklé udržovat intimní styky s mladšími milenci. Nebo se ocitá na lavici svědků v případě dopadeného zabijáka, kterého hájí její dcera…


Julie Lescautová je tak úspěšným seriálem, že nové díly vznikají nepřetržitě už od roku 1992. Představitelka hlavní role Véronique Genest tedy v roli policejní vyšetřovatelky prožila už 20 let. Za tu dobu, co jsou součástí hereckého obsazení, se ale leccos přihodilo i v životech jejích kolegů. Například Jennifer Lauretová, která hraje dceru hlavní hrdinky, se během natáčení narodily dvě dcery. Seriál od samého začátku sází na devadesátiminutové epizody, které působí jako samostatné filmy a připomínají slavného Komisaře Moulina.

Véronique Genestová
Šestapadesátiletá rusovlasá herečka našla v Julii Lescautové svou životní roli. Už čtyři roky se objevovala jako oblíbená policejní komisařka na televizní obrazovce, když jako čtyřicetiletá porodila své první dítě, syna Sama. Po něm pak pojmenovala produkční společnost Sam & Compagnie, kterou vlastní společně s manželem, hercem a producentem Meyerem Bokobzou. Tato sympatická herečka je také aktivní v politice a netají se ani tím, že podporuje Nicolase Sarkozyho.

Foto: TV Prima