Cesty domů: 250. díl – Udání

Populární seriál Cesty domů se dopracoval už k neuvěřitelnému 250. dílu, který si nenechte ujít v pondělí 10. března. Co jste během více než tří let vysílání mohli v seriálu vidět?


Zásadní dějové zvraty se odehrávaly především kolem dvou doktorů Rudolfa Bernáta (Alois Švehlík) a Petra Kosíka (Ladislav Potměšil) a jejich rodin. Na začátku příběhu byli úhlavními nepřáteli a diváci postupně rozkrývali, co je příčinou jejich dávného sporu, včetně toho, že jsou nejen bývalí nejlepší kamarádi, ale také švagři. Rudolf měl na začátku příběhu šťastnou a rozvětvenou rodinu a milující manželku. Ta mu ale zemřela na rakovinu a on sám skončil ve vězení. Petr se naopak oženil a těšil se z prvního vnoučete. Oba pánové v životě o hodně přišli, ale nakonec zapomněli na spory a znovu se z nich stali přátelé.


Své si v seriálu zažil například Miroslav Etzler, kterého můžeme jako jednoho z mála herců vidět v Cestách domů od prvních dílů až dosud. V úloze policejního kapitána Honzy Maška vstoupil do děje jako naprostý životní ztroskotanec. Přežil rozpad manželství, smrt ženy, postřelení svým úhlavním nepřítelem, našel si nový vztah a svým dvěma synům novou matku a nevlastní sestřičku. Šťastnou rodinu ale bohužel ohrozila jeho stará láska, z níž se vyklubala pořádná psychopatka, která nakonec tragicky zemřela. Díky ní ale Honza Mašek zjistil, že má dalšího – už dospělého syna. Vzápětí se stal ještě otcem dvojčátek.


V posledních dvou sériích diváci sledují osudy úplně nové rodiny Kenigrových, kterou pevnou rukou řídí soudkyně Simona (Veronika Freimanová). I ona se potýká s traumaty z minulosti. Momentálně se ale se ctí snaží vybruslit ze zapeklitého milostného trojúhelníku. Ve 250. díle se žárlivost jejích nápadníků – soudce Semeráda a policejního plukovníka Mladého vyhrotí a oni se poperou. Rvačka nezůstane utajena a celá rodina Kenigrových se tak dozví o Simonině nevěře. Pro kterého z mužů se Simona rozhodne?


Honza nadále pracuje u policie a přesto, že se s ohledem na rodinu chtěl věnovat práci méně času, vždycky se najde nějaký případ, který si žádá jeho plné pracovní nasazení. Jako například kauza mafiána Záviše. Tentokrát se zdá, že díky udání má policie Záviše konečně v hrsti. Jenže to by do něj nesměla být zamilovaná Veronika, bývalá žena policejního kapitána Duška. Přesvědčí Záviš Veroniku o své nevině? Co se mezi ní a Závišem odehraje?

Foto: TV Prima