Hana Gregorová dostala nečekaný narozeninový dárek

Na seriálovém statku v primáckých Svatbách v Benátkách způsobí pozdvižení nová herečka. Za jiných okolností by to znělo poněkud nelichotivě, ale v tomto případě se hodí říct, že nová herečka Rozárka je pěkná koza.


Rozárka je totiž opravdová koza (v seriálu má jméno Venuše), kterou dá Alois Drozd (Ladislav Potměšil) své manželce Libuši (Hana Gregorová) k narozeninám. A při této příležitosti sezve celou rodinu na statek do Špičky na událost, kterou pojmenuje Slavnost Venuše. Jak přijme Libuše nečekaný dárek uvidíte už v úterý 16. září v osmnáctém dílu Svateb v Benátkách na Primě.


Obdarovaná Libuše nedokáže skrýt zklamání z rohatého překvapení. Čekala něco typicky ženského, třeba kožich. Proto se na předání dárku patřičně oblékla a obula si boty na podpatku. Místo toho, aby se v nich nosila po zahradě, si je pak ale rychle zouvala, když se koza proti ní rozběhla.


„Rozárka-Venuše je milá a chytrá, ale pořád je to koza, takže není radno pohybovat se v blízkosti jejích rohů. Na svou majitelku je fixovaná, chodí za ní jako pejsek, když nám ji majitelka předává na natáčení, Rozárka pokaždé strašně smutně kouká,“ líčil šéf rekvizitářů. Této fixace využil i štáb při natáčení. Ve scéně, kdy se má koza rozběhnout proti Haně Gregorové, si za herečku mimo zorné pole kamer stoupla panička. Když na kozu zamávala, rohatá herečka se k ní rozběhla, takže to vypadalo, že běží zaútočit na Hanu Gregorovou.
Rozárka-Venuše předvede v dalších dílech ještě své další herecké schopnosti. Například sežere květinu. Aby na tuto scénu byla patřičně připravená, majitelka jí nedala před natáčením nažrat. Ale chytrá koza všechny převezla – zatímco čekala na svou scénu, spásla všechno listí, které našla na zahradě seriálového statku. Štáb řešil i to, že zmíněná kytice obsahuje asparágus, který je jedovatý, a tento detail po telefonu řešila s odborníky. Ale Rozárka si opět poradila – vyžrala všechny ostatní květy a asparágusu se ani nedotkla.


„V životě jsem točil s několika kozami, některé byly hodně chytré, Rozárka je normální necvičená koza, přesto mě už někdy i poslouchá. Řekl bych o ní, že je talentovaný naturščik. Pořád je to ale koza a někdy dokáže být pěkně svéhlavá, takže občas se stane, že si postaví hlavu a nikdo s ní nehne. Ale scény s ní jsou vtipné, každé zvíře na place vždycky znamená oživení natáčení,“ říká Ladislav Potměšil.
Můžeme prozradit pikantní informaci, že Rozárka čeká kůzlata. Měla by se narodit během dvou týdnů. Zda si čtyřnohá herečka dá kvůli potomkům pár týdnů od natáčení pauzu nebo se vrátí před kameru hned, zatím rohatá hvězda ani nepotvrdila, ani nevyvrátila.

Foto: TV Prima