Alois Švehlík se stává akčním hrdinou!

Nikdy není pozdě stát se akčním hrdinou. Alois Švehlík se v něj teď momentálně mění díky roli v primáckém seriálu Cesty domů. Téměř čtyři roky jsme Aloise Švehlíka vídali v roli docenta Bernáta, který se coby uznávaný kardiochirurg pohybuje většinou v prostorách nemocnice nebo v ateliéru, kde jsou postaveny dekorace. Poté, co začal Rudolf Bernát jezdit se záchranáři, se ale leccos změnilo. A Alois Švehlík točí poslední dobou scény jako vystřižené z akčního filmu.


Pan Švehlík mi v seriálu hraje tátu, což je super, protože je jedním z mých hereckých vzorů,“ říká Henrieta Hornáčková, která hraje záchranářku Lucii. „Ze začátku jsem z něj měla velký respekt a i trochu strach, který už ale odezněl. Snažím se odezírat, jak hraje, on mi občas poradí, abych něco řekla trošku jinak a ptá se, jestli mi to nevadí. Jasně, že mi to nevadí, naopak, jsem ráda, že mi radí. Hodně natáčíme scény se záchranářským autem. Mám řidičák a běžně jezdím, ale tohle auto má zvláštní rozjezd a mně skoro pokaždé chcípne. On sedí vedle mě a chechtá se, čímž mě taky rozesměje. Jsou chvíle, kdy ho opravdu obdivuju, protože natáčení v terénu bývá docela náročné. Se scénami, kdy někoho vyšetřujeme nebo jedeme k nějakému případu, nám radí skuteční záchranáři, takže musíme dávat pozor nejen na pokyny režiséra, ale i na to, abychom ten úkon předváděli naprosto věrohodně. Obdivovala jsem ho třeba i při natáčení na skále, které bylo opravdu docela těžké, ale jemu to nevadilo, naopak se při něm docela bavil,“ prozrazuje Henrieta.


Ve zmíněné scéně posádka zachraňuje muže a ženu, kteří uvízli na skále. „Bylo to opravdu náročné natáčení, všichni jsme zakopávali o kameny a modlili se, aby nezačalo pršet, protože kluzká skála by potom byla nebezpečná. Ale počasí nám vyšlo vstříc a pršet začalo až chvíli poté, co jsme scénu dotočili. Pan Švehlík byl úžasný a nezdolný, ani na moment si nestěžoval na náročné podmínky, naopak na něm bylo vidět, že si natáčení užívá,“ říká režisér seriálu Jaromír Polišenský.

Foto: TV Prima