Anna Marešová: Mám ráda staré věci

Do dalšího dílu talkshow TGM moderátorů Michala Suchánka a Richarda Genzera přijali pozvání atlet a moderátor Roman Šebrle, designérka Anna Marešová a komparzisté z povolání Eva Blechová a Antonín Buzič. Premiéru dalšího dílu TGM uvidíte v neděli 14. září ve 21.30 hodin na Primě. A my jsme si dnes popovídali s Romanem Šebrle. Vystudovala produktový design a netušila, že ji jako designérku nejvíc proslaví kolekce erotických pomůcek pro ženy.


Vyrobila jste netypickou kolekci erotických pomůcek. Proč právě erotické pomůcky?
Jako téma bakalářské práce jsem si vybrala Tramvaj pro Prahu, což bylo technické téma, pro diplomovou práci jsem chtěla něco jiného. Jeden kamarád mě navedl, že bych měla navrhnout erotické pomůcky, že tato oblast potřebuje trochu revitalizaci a můj styl návrhů že by se pro to hodil. Když mi téma ve škole schválili, vůbec jsem nevěděla, jak do něj. Chtěla jsem navrhnout pomůcky, které by byly na pohled pěkné a vkusné, designově čisté a odrážely lidské tělo. Sex je velmi intimní věc, tak proč si jej kazit něčím na pohled ošklivým a nevkusným? Vůbec jsem ale netušila, co všechno z této práce vzejde, kolik lidí tím oslovím a že mě erotické pomůcky takto proslaví.

Kolekce má zvláštní název – whoop de doo – co to slovo znamená?
Znamená to něco jako vřavu nebo humbuk, slyšela jsem ho i ve filmu ve smyslu řádit. Líbí se mi, že je to název možná těžko zapamatovatelný, ale který si každý vyslovuje a hlavně vykládá po svém. Kdy jsem se do návrhu pomůcek pustila, nejdřív jsem si udělala historickou rešerši. Překvapilo mě, že třeba Venušiny kuličky se poprvé objevily už v době 500 let před naším letopočtem. Dozvěděla jsem se díky této studii spoustu zajímavých věcí.

Co vás baví kromě designu?
Vzhledem k tomu, že můj přítel je herec, mám ráda divadlo. Baví mě i sport, ale na něj nemám poslední dobou moc času. A mám ráda staré věci, které se ve volném čase snažím renovovat. Někdy si říkám, že je možná zbytečné něco nového vymýšlet, když je už tolik hezkých věcí, kterým jen stačí vdechnout nový život, novou duši.

Foto: TV Prima