Roman Šebrle: Improvizovat mě baví

Do dalšího dílu talkshow TGM moderátorů Michala Suchánka a Richarda Genzera přijali pozvání atlet a moderátor Roman Šebrle, designérka Anna Marešová a komparzisté z povolání Eva Blechová a Antonín Buzič. Premiéru dalšího dílu TGM uvidíte v neděli 14. září ve 21.30 hodin na Primě. A my jsme si dnes popovídali s Romanem Šebrle.


Víte, co vás čeká?
Nevím, ale vzhledem k tomu, že se s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem znám velmi dlouho, vím, že musím očekávat neočekávané. A na to se hodně těším. Mně je mnohem příjemnější, když nevím, do čeho jdu, a musím reagovat na překvapivou situaci. Je to pro mě větší výzva a ve výsledku to bývá větší legrace.

Znamená to, že máte rád improvizaci?
Mám a hodně. Když může člověk improvizovat, je to větší adrenalin a jak jsem řekl, vznikají kolikrát vtipnější situace. A takový typ pořadu k podobné reakci přímo vybízí. Často jde o sekundy, kdy musí člověk reagovat a vybruslit z třeba i docela prekérní situace. A to mě baví.

Jaký máte rád humor?
Mám rád inteligentní humor. Nevadí mi, když si někdo dělá legraci z někoho nebo třeba i ze mě. Ale nesmí to být na úkor někoho. Baví mě i hodně černý humor, rád se zasměju legraci i povedenému vtipu.

Kdy naposledy si z vás někdo udělal legraci?
Nedávno jsme měli malou oslavu u nás doma. Říkám malou, ale přišlo na ni asi 50 atletů. Organizuju totiž každý rok fotbalový turnaj, při němž si vždycky trochu zasportujeme a pobavíme se. A tam si ze mě kamarádi dost dělali legraci a já zase na oplátku z nich.

Moderujete ve dvojici s Gábinou Kratochvílovou hlavní zpravodajskou relaci na Primě, míváte při moderování větší trému, než jste míval před závody?
Trému mám obrovskou, což mě překvapilo, protože jsem za ta léta zvyklý na velký stres. Ale tohle je trochu jiná tréma, která pramení z toho, že nemám v moderování tolik zkušeností, takže je získávám za pochodu. Mívám trému hlavně na začátku, v průběhu relace se uklidním.

Máte ve vaší dvojici nějak rozdělené role?
Zatím se stále profilujeme, takže role rozdělené nemáme. Ale já se snažím brát si sportovní nebo válečné zprávy.

Už jste se někdy při vysílání tak zvaně odbourali?
Ano, jednou. Gábina měla svůj vstup ve studiu. V něm se třikrát přeřekla tak, že už při druhém jejím zaškobrtnutí mi cukaly koutky. Když studio skončilo, oba jsme vybuchli smíchy. Bylo třicet vteřin do mého příspěvku ze studia. Věděl jsem, že se musím okamžitě přestat smát, abych se mohl koncentrovat. Jenže to nešlo. Na ten příspěvek jsem se těšil, ale i já jsem se v něm spletl. Přesto jsem jej odmoderoval tak, že měl hlavu a patu. Jenže na konci jsem se opět přeřekl, což nás odbouralo oba dva. Někdy je prostě smích silnější než vaše vůle.

Co máte teď aktuálně před sebou?
O víkendu nás čeká další zpravodajská road show, kdy budeme zprávy opět vysílat z mobilního studia, tentokrát z Karlových Varů, na to se moc těším. A hned poté mě čeká golf – čtyřdenní turnaj Czech PGA v Rakousku.

Foto: TV Prima