Markéta Zehrerová: Láska je něco nebesky krásného

Čtvrtý ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… se uskuteční v sobotu 14. června 2014 na Martinském mlýně v obci Hrádek u Trhových Svinů na Českobudějovicku. Dětský den začne už v 11 hodin a vstup na něj bude zdarma. Benefiční koncert bude probíhat od 18 hodin a vystoupí na něm řada populárních zpěváků mezi nimiž nebude chybět ani Markéta Zehrerová, kterou jsme vyzpovídali.


Co se vám vybaví jako první, když se řekne slovo LÁSKA?
Něco nebesky krásného.

Co pro vás v životě vůbec znamená láska?
Láska je důležitá pro mou existenci – láska k rodičům, k práci, k partnerovi, potom k dětem. Bez lásky není život. Láska je tedy život.

Dokázala byste žít bez lásky?
Ne.

Věříte v lásku na první pohled?
Ano.

Co všechno jste ochotný pro lásku udělat či obětovat?
To, co mi dovolí moje hrdost.

Byl jste už někdy na Martinském mlýně?
Ne a moc se tam těším.

Proč vystoupíte na charitativním koncertu Kdo má rád…?
Musíme si pomáhat, ne?

Koho nebo co máte v životě nejraději?
Mojí mamču, mýho tátu, mojí lásku, mojí nejlepší kamarádku, mýho psa, moje kočky, středně propečený biftek, když je venku hezky….mám pokračovat?

Jak prožijete letošní léto?
Budu si užívat sluníčka, doufám.

Co nového připravujete na podzim pro své příznivce?
Momentálně chystám jeden sólo projekt, pochopitelně k němu nic dalšího neřeknu… nesmíme to zakřiknout. A dál budu pracovat v muzikálech v Praze a v Plzni. A doufám, že přijdou další.

Kdo je Markéta Zehrerová?
Markéta Zehrerová se narodila 22. března 1976 v Praze ve znamení Berana.Už od dětství ráda zpívala a přesto, že se nejdříve orientovala na jiný obor, její láska ke zpěvu zvítězila. Svůj talent zpočátku uplatnila v několika dívčích skupinách, kde také posbírala první cenné zkušenosti v showbyznysu.
Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze.
Muzikály: Kleopatra (Fulvie), Tři mušketýři (Mylady de Winter, královna Anna), Johanka z Arku (sv. Markéta, ve španělštině), Kladivo na Čarodějnice (Zuzana Voglicková), od konce loňského roku má hodně práce v muzikálech: Kapka nedu pro Verunku (čarodějnice), Nine (Stephanie Necrophorus), Fooloose, a postava vypravěčky v baletu Krvavá svatba. V neposlední řadě postava Saši v činoherním přestavení Jsme Tým.
Divadlo: Semafor – Pré, Noc v synagoze, Sekta (Eva), v současné době Kytice a Dal si růži do polívky, Felix Holzmann – včera, dnes a zítra.
TV & film: seriál Ulice (Vanda Vaníčková), pohádka Tajemství staré bambitky (Květinářka)
Moderování: Bomtom cup 2005 a cestovatelský pořad Bedekr.
Má zkušenosti s focením a natáčením reklam.
Od roku 2000 zpívá pravidelně s kapelou Boom! Band Jiřího Dvořáka a občasně s kapelami The Party band a Hrací skříň.

Kdo má rád… s hvězdami na Martinském mlýně
Něco málo ke třem předchozím ročníkům: Před třemi lety se na Martinském mlýně uskutečnil historicky první ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… pod taktovkou agentury Martin Production (www.martinproduction.eu ).
Byť přes počáteční házení klacků pod nohy se první ročník povedl a pro Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice vybralo přes 63.000 korun, které si na podiu převzal ředitel této nemocnice Michal Čarvaš.
Druhému ročníku zpočátku nepřálo počasí, protože už předchozího večera lilo jako z konve, ale i přesto dorazilo na Dětský den 450 dětí (jednou tolik, co na ročník první) a na večerní koncert, kde už i svítilo slunce dorazilo kolem 500 lidí.
Začínalo se Dětským dnem, kdy kolem Mlýna a jeho přilehlého rybníka byly rozestavěny pohádkové bytosti v podobě čarodějnice Bludimíry, vodníka, čerta, hejkala, mlynáře, Karkulky ad., u kterých děti plnily jednotlivé disciplíny.
Na tento Dětský den navazoval již zmíněný benefiční koncert, jehož výtěžek opět připadl nemocnici Prachatice a to konkrétně na Dětské a novorozenecké oddělení.
Při loňském třetím ročníku naopak počasí přálo a dětí přišlo přibližně 600 a na koncert dorazilo kolem 1000 lidí. Z vybraných financí se koupil na Dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice  lékařský přístroj EKG Holter.
No a v letošním roce budou na děti opět čekat kolem rybníka a v přilehlém lese pohádkové bytosti, u kterých budou opět plnit různé úkoly a pokud vše splní, dostanou opět Diplom a dárky. Kromě různých disciplín na ně také čekají různé atrakce: například atrakce z IQ Landie z Liberce, trampolína, skákací hrad a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem, zmrzlinou apod.
Na koho se můžete těšit na letošním čtvrtém ročníku benefičního koncertu od 18.00 hodin? Vašo Patejdl, Jana Paulová, Martin France, Jana Kocianová, Roman Vojtek, Andrea Kalivodová, Zbyněk Drda, Hana Křížková, Martin Harich, Kamila Nývltová, Zuzana Nová, Dáša Zázvůrková, Markéta Zehrerová, Pavel Houfek a Gábina Goldová. Večerní koncert moderuje Markéta Mayerová. Dětským odpolednem vás bude provázet Michaela Marková.

Něco málo z historie mlýna….
První dochované dokumenty ze dne 27. května roku 1876 hovoří o tom, že vlastnické právo se vkládá manželům Františkovi Bicanovi na polovici a Anně Bicanové na polovici, kteří podstupují mlýn po pouhých osmi letech Václavu a Kateřině Rudolfovým.
Mlýn pak celkem často měnil své majitele a to prodejem i dědickým právem a nebyl výrazně přestavován. Poslední majitelé se jmenovali Kratochvílovi a jejich portréty jsou k vidění na čestném místě v mlýnici. Starousedlíci z Hrádku hovoří o tom, že v té době byla v jedné jeho části hospoda.
Teprve ve dvacátém století se stal majetkem syndikátu novinářů, kteří jej nechali kompletně zrekonstruovat. Z bývalé stodoly vznikla ubytovací část a z mlýnice pak část restaurační. Mlýn pak sloužil syndikátu více než dvacet let a nesl jméno Na Kratochvíli.
V roce 2001 se majitelé rozhodli mlýn odprodat v dobrovolné dražbě a tehdy se mlýn stal majetkem Martiny Doudové, jejíž jméno v současnosti nese. Opět jej čekala další rekonstrukce. Byla přestavěna ubytovací část, zřízeno sociální zařízení a změnila se i dispozice pokojů. Upraveno je i okolí mlýna a v roce 2004 byl vybagrován rybník, pod jehož hrází stojí vlastní stavba. Po řadě let se do mlýnice vrátily i výše zmíněné portréty.

Kdo má rád… na Martinském mlýně
sobota 14. června 2014
IV. ročník benefičního koncertu a dětského dne
dětský den – od 11.00 hodin – zdarma
benefiční koncert – od 18.00 hodin

Foto: Martin Production