Živí mrtví pokračují ve třetí knize Pád Guvernéra

Již třetím dílem pokračuje knižní série na motivy nejsledovanějšího seriálu současnosti ze světa živých mrtvých The Walking Dead. Knihu dnes vydává nakladatelství Baronet.

Pád Guvernéra 1 navazuje na předchozí dva romány, které vyšly v Baronetu v minulých letech. Jedná se o tituly s názvem The Walking Dead – Vzestup Guvernéra (vyšlo v roce 2012) a The Walking Dead – Cesta do Woodbury (vyšlo v roce 2013). Čtvrtý díl The Walking Dead – Pád Guvernéra 2 vyjde 26. listopadu 2014.
The Walking Dead vychází v USA od roku 2003 jako komiks. Jeho tvůrci – spisovatel Robert Kirkman a výtvarník Tony Moore – v současné době připravují již dvaadvacáté pokračování. Jeho vydání bylo ohlášeno na listopad 2014.
Na základě těchto komiksů se ujala americká televizní stanice AMC produkce stejnojmenného seriálu, jehož první sérii uvedla na obrazovky na začátku roku 2010. Tuto sérii tehdy sledovalo zhruba pět miliónů fanoušků. Čtvrtá série The Walking Dead byla odvysílána na jaře 2014 a poslední díl sledovalo necelých 16 miliónu fanoušků. The Walking Dead se stal po právu jedním z nejsledovanějších seriálů. Z letošního předávání cen Saturn Award si odnesl hned tři sošky. Pátá série odstartuje v říjnu 2014.

O knize:
V románu Pád Guvernéra, třetím pokračování knižního cyklu ze světa živých mrtvých, se vracíme do městečka Woodbury v georgijském okrese Meriwether. Od propuknutí »nákazy«, kdy svět zamořily věčně hladové oživlé mrtvoly, uplynuly dva roky. Příval zombií neustává, krajina pustne, lidé v každodenním zápase o vlastní existenci ztvrdli a okorali a zdroje začínají docházet…
Woodbury ale vládne železnou rukou samozvaný vůdce, Philip Blake zvaný Guvernér, a ten si stanovil posvátný úkol, ochránit tuhle malou komunitu a postarat se o své ovečky za všech okolností. Vyžaduje jen jedno: každý musí podřídit své vlastní potřeby potřebám celku – a o těch rozhoduje on sám! Obyvatelé městečka uznávají Guvernérovu svrchovanou autoritu výměnou za relativní bezpečí, které jim zajišťuje, a raději se na nic neptají. Jen ti vnímavější poznávají jeho utajenou pravou tvář, zjišťují, jak nelítostný a krutý umí být. To na vlastní kůži zakusí i tři vetřelci, kteří se zčistajasna objeví před hradbami Woodbury bůhvíodkud a s bůhvíjakým záměrem…
Vázaná s přebalem, 248 stran, cena: 279,- Kč, žánr: horor, Série The Walking Dead (3)

O autorech:
Robert Kirkman je americký komiksový scenárista. Komiksy vytváří už od roku 2000, kdy spolu s kreslířem Tony Moorem začali na vlastní pěst pracovat na superhrdinské parodii Battle Pope. Kirkmana si brzy všimlo komiksové vydavatelství Image Comics a v roce 2003 mu svěřilo produkci nového komiksu Invincible. Kirkman brzy začal spolupracovat i s Marvelem a přispíval do takových komiksů jako Avengers, Captain America, Fantastic Four, Spider- Man unlimited a Marvel Zombies. Nemrtvým Kirkman vděčí za svou dnešní popularitu, že není známý jen mezi komiksovými nadšenci – jeho nejúspěšnější komiks, který píše již od roku 2003, The Walking Dead (Živí mrtví), se totiž v roce 2010 dočkal úspěšného seriálového převedení a Kirkman sám napsal scénář k několika epizodám. Je velkým fanouškem Spidermana, o čemž svědčí jméno jeho syna: Peter Parker.

Jay Bonansinga je americký spisovatel, producent a režisér. Má diplom z filmové vědy a vyzkoušel si i režii dvou snímku, krátkometrážního City of Men a celovečerní komedie Stash, ke kterým rovnou napsal i scénáře. Především se ale specializuje na psanou tvorbu, v níž má široký záběr od krátkých povídek do různých magazínu přes thrillery (např. Perfect Victim, Twisted), béčkové horory (Oblivion, The Sleep Police), kvůli kterým ovšem spolupracoval i s průkopníkem zombie žánru Georgem Romerem, až po historické romány jako Pinkerton’s War a především z našeho pohledu zajímavý Sinking of the Eastland. Při potopení Eastlandu v roce 1915 bylo totiž z 844 obětí celkem 220 Čechů. Ale byly to právě horory, které ho donesly do popředí moderní science fiction, protože kvůli nim se dal dohromady s Robertem Kirkmanem a zapojil se do světa Živých mrtvých. Vzestup Guvernéra byl jeho první knihou, která vyšla česky. V případě, že by nastala zombie apokalypsa, vybral by si jako zbraň pro sebeobranu nastřelovací pistoli, kterou používají hrdinové v jeho knize.

Foto: Nakladatelství Baronet