Petra Fantová – Dětský ilustrovaný atlas Česká republika

Atlas patří k základnímu vybavení domácí knihovny. Není to důležité pro nás dospělé v době internetu a Googlu. Ale pro děti je rozhodně lepší mít ho fyzicky před očima než na počítači. Lépe se orientují a celkově se jim s papírovou mapou příjemněji pracuje. Objevila jsem speciální atlas České republiky pro děti.


Vydalo ho nakladatelství Fragment a musím uznat, že je velice povedený. Je ilustrovaný a na všech stranách nás doprovází kocourek. Přesto je zpracování kvalitní a je tam vše co by atlas měl mít. Nejdříve se seznámíme jak s určitou mapou pracovat a co vše dané značky znamenají. A postupně se budeme informovat. Začneme od největšího a to Evropou a skončíme u nejmenšího území a to krajů ČR. Také poznáme sousední státy, pohoří, řeky, přehrady, rybníky, jezera, nížiny, zemědělství, nerostné suroviny, průmysl a chráněná území. Na každé dvoustraně je mapa, která nám to vše krásně a jednoduše ukazuje. Rovněž zde najdeme NEJ k danému tématu. Např. Nejvíce fouká na hoře Milešovka, která se nachází v Českém středohoří. Nebo nejpoškozenější lesy leží v Krušných horách. Jsou to zajímavé informace v krátkých větách. Tak, aby to děti bavilo.
Za chvíli začíná škola, pokud chcete udělat dětem radost a přitom mít i něco praktického a užitečného, vzhůru do tohoto atlasu. Ilustroval Antonín Šplíchal.

Foto: Nakladatelství Fragment