Rakouský spisovatel Arno Geiger přijede do Prahy

Rakouský spisovatel Arno Geiger přijede do České republiky, aby obdržel cenu Alzheimer nadačního fondu. Tato slavnostní akce spojená s prezentací autobiografické knihy Starý král ve vyhnanství, kterou vydala Mladá fronta, proběhne v Rakouském kulturním fóru v Praze (Jungmannovo náměstí 18, Praha 1) ve čtvrtek 18. září od 18 hodin v Přednáškovém sále.


Akce se zúčastní J.E. pan Ferdinand Trauttmansdorff, velvyslanec Rakouské republiky, patron ceny režisér Jan Hřebejk a doc. Jakub Hort, předseda správní rady Alzheimer nadačního fondu. Akce je určena pro širokou veřejnost, vstup zdarma, předem děkujeme za zveřejnění pozvánky.

O autorovi:
Arno Geiger se narodil v roce 1968 v Bregenzu, vystudoval filologii, historii a komparatistiku ve Vídni a Innsbrucku. Je autorem sedmi prozaických knih, k nejznámějším patří jeho prvotina Malá škola jízdy na kolotoči (1997), povídkový soubor Nezapomenout na Annu (2007) nebo román Všechno o Sally (2010) nebo Daří se nám dobře (2005), za který získal první Německou knižní cenu. Jeho zatím posledním dílem je román Starý král ve vyhnanství (2011).
Za své texty získal několik literárních ocenění, například Cenu Friedricha Hölderlina (2005), Cenu Antona Wildganga (2012) a v roce 2005 nejrespektovanější ocenění udělované německy psané próze – Německou knižní cenu. Arno Geiger žije ve Vídni a ve Wolfurtu.

Arno Geiger – Starý král ve vyhnanství
Veselé i truchlivé chvíle s Alzheimerem

Arno Geiger vypráví o otci, kterému pomalu vynechává paměť a který se přestává orientovat v přítomnosti. Otevřeně, laskavě a radostně začíná syn znovu poznávat svého otce, chodí s ním na procházky, naslouchá jeho zdánlivě nesmyslným a často poeticky znějícím větám, vypráví o otcově minulosti i přítomnosti, o svém dětství na venkově. Úžasná, dojemná i vtipná kniha o životě, který stojí za to žít až do poslední chvíle, o životě, který se od toho našeho liší jen nepatrně, ale přesto zásadně.
Přeloženo do 28 jazyků
Cena: 249,- Kč | vázaná s přebalem | 168 stran | 130 x 200 mm

Foto: Mladá fronta