Jiří Zonyga: Miluju burčák a v tomto čase si ho náležitě užívám!

Už v sobotu 20. září 2014 se uskuteční na náměstí v krásném jihomoravském městečku Dolní Dunajovice I. ročník benefičního koncertu (od 18 hodin) a dolnodunajovického rejdění (od 13 hodin) Křídla motýlí, jehož výtěžek je určen pro občanské sdružení Debra – nemoc motýlích křídel, jež sídlí v brněnské nemocnici. Na koncertu vystoupí Ilona Csáková, Petr Bende, Kamelie, Martin France, Marcela Březinová, Sámer Issa, Jiří Zonyga, Holki, Thomas Puskailer, Leona Šenková, Gabriela Goldová nebo Markéta Zehrerová. Koncert moderuje Markéta Mayerová a jeho výtěžek si přijde převzít osobně patronka občanského sdružení Debra herečka Jitka Čvančarová. Několik otázek jsme položili Jiřímu Zonygovi.


Proč jste se rozhodl podpořit benefiční koncert Křídla motýlí?
S Martinem Francem jsem spolupracoval už víckrát. Projekty, které produkuje, a že to v dnešní době není žádný med, mají duši a obrovský význam. Výtěžek jde vždy na velmi potřebnou věc a obzvlášť, jde-li o zdraví dětí, neváhám ani vteřinu.

Setkal jste se někdy s nemocí motýlích křídel?
S touto nemocí jsem se ještě nikdy nesetkal.

Koncert se uskuteční v jihomoravském městečku Dolní Dunajovice, už jste v něm někdy byl?
Jsem Jihomoravan a do Dolních Dunajovic to mám asi třicet kilometrů. Rád se projíždím po Pálavě na motorce, takže jsem tam byl, no už to ani za ty roky nedokážu spočítat.

K jižní Moravě patří neodmyslitelně víno, jaké máte nejraději?
Mám rád vína bílá, spíš polosladká. Ovšem miluju burčák, takže v tomto čase si ho náležitě užívám.

Jak jste prožil léto?
Léto jsem prožil většinou pracovně vystupováním na různých akcích a taky zkoušením věcí nových.

Kde jste byl na dovolené?
No, dovolená vlastně ještě neproběhla.

Co připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Do konce roku je tam ještě spousta akcí, ať už hudebních, či divadelních a do konce i sportovních, vše se dovíte na stránkách: www.zonygajiri.cz.

Foto: Martin Production