Kamelie: Léto bylo bouřlivé!

Už v sobotu 20. září 2014 se uskuteční na náměstí v krásném jihomoravském městečku Dolní Dunajovice I. ročník benefičního koncertu (od 18 hodin) a dolnodunajovického rejdění (od 13 hodin) Křídla motýlí, jehož výtěžek je určen pro občanské sdružení Debra – nemoc motýlích křídel, jež sídlí v brněnské nemocnici. Na koncertu vystoupí Ilona Csáková, Petr Bende, Kamelie, Martin France, Marcela Březinová, Sámer Issa, Jiří Zonyga, Holki, Thomas Puskailer, Leona Šenková, Gabriela Goldová nebo Markéta Zehrerová. Koncert moderuje Markéta Mayerová a jeho výtěžek si přijde převzít osobně patronka občanského sdružení Debra herečka Jitka Čvančarová. A my jsme si dnes popovídali s Kameliemi, tedy s Hanou Buštíkovou a Danou Vlkovou.


Proč jste se rozhodly podpořit benefiční koncert Křídla motýlí?
Věříme, že benefiční koncert Křídla motýlí napomůže rozšířit mezi širokou veřejnost povědomí, že motýlí křídla nejsou jen poetický název pro krásný a vzácný zázrak přírody, ale taky pro vzácné, velice zákeřné a dosud nevyléčitelné onemocnění genetického původu.

Setkaly jste se někdy s nemocí motýlích křídel?
V blízkém okolí ne, ale to neznamená, že se nás utrpení postižených vnitřně nedotýká. Uvědomujeme si, že nositelem vadného genu může být kdokoliv z nás na této planetě a že naděje na objevení účinné léčby je přímo závislá na úspěchu výzkumu v oblasti genetiky a že výzkum je přímo závislý na financích, technice a současně i na etické stránce věci… Do té doby snad i naše malé přispění v podobě benefičního koncertu udělá radost nemocným a všem, kteří o ně pečují!

Koncert se uskuteční v jihomoravském městečku Dolní Dunajovice, už jste v něm někdy byly?
Dolní Dunajovice, ano, známá vinařská oblast. Slyšely jsme, že tam, i v celém kraji, koncem září vrcholí ochutnávky burčáku… ☺ Ale nebojte! Nás se to týkat nebude a závažné téma benefičního koncertu Křídla motýlí to rozhodně nezlehčí!

K jižní Moravě patří neodmyslitelně víno, jaké máte nejraději?
Pití vína máme spojené s dobrým jídlem. Jak je všeobecně známo, má se k tmavému masu pít červené a ke světlému bílé. Neřídíme se však striktně tímto pravidlem, já mám ráda plnější červená vína, klidně i k rybě, Dana většinou volí suché bílé. Nakonec ať je vínečko bílé nebo červené, hlavně musí být dobré.

Jak jste prožily léto?
Léto bylo bouřlivé, co se počasí týče, ale sluníčka jsme si užily i tak až dost. Měly jsme štěstí, že na všech kulturních akcích, kde jsme zpívaly, nám ani jednou nezapršelo!

Kde jste byly na dovolené?
Na dovolenou už tradičně jezdíme společně. Alespoň jedenkrát ročně k moři, a to, pokud možno, před letní sezónou. Letos jsme si vybraly Sicilii. Průzračné azurové moře a žhavé slunce jsme občas vyměnily za poznávací výlet a neodolaly jsme ani zvědavosti, vidět na vlastní oči, jak vypadá z blízka láva a krátery dřímající sopky Etny. Už to víme! ☺

Co připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Do konce roku máme v plánu ještě několik vystoupení u nás v Čechách, ale i na Slovensku. Budeme také součástí silvestrovského popůlnočního programu České televize. Průběžně se vrátíme do studia ORM, kde budeme pokračovat v nahrávání našeho novinkového alba. Mohu prozradit, že už je více než z poloviny hotové.

Foto: Martin Production