Markéta Mayerová: Miluji Pálavu a to co kvete v Itálii, kvete volně i tam

Už v sobotu 20. září 2014 se uskuteční na náměstí v krásném jihomoravském městečku Dolní Dunajovice I. ročník benefičního koncertu (od 18 hodin) a dolnodunajovického rejdění (od 13 hodin) Křídla motýlí, jehož výtěžek je určen pro občanské sdružení Debra – nemoc motýlích křídel, jež sídlí v brněnské nemocnici. Na koncertu vystoupí Ilona Csáková, Petr Bende, Kamelie, Martin France, Marcela Březinová, Sámer Issa, Jiří Zonyga, Holki, Thomas Puskailer, Leona Šenková, Gabriela Goldová nebo Markéta Zehrerová. Koncert moderuje Markéta Mayerová a jeho výtěžek si přijde převzít osobně patronka občanského sdružení Debra herečka Jitka Čvančarová. A my jsme si dnes popovídali s moderátorkou koncertu Markétou Mayerovou.


Proč jste se rozhodla podpořit benefiční koncert Křídla motýlí?
Protože pomáhat se má, považuji to za samozřejmost a s Martinem Francem, který koncert pořádá, mám dlouholeté zkušenosti a je pro mě zárukou kvality a adresnosti výtěžku.

Setkala jste se někdy s nemocí motýlích křídel?
Osobně ne, ale četla jsem příběhy malých pacientů, vím o finanční náročnosti péče, o hodinách denně, které rodiče věnují péči o puchýře a ranky/rány, o pojišťovnou nehrazených potřebných velkých náplastech…. Neumím si představit, s jakými bolestmi se pacienti denně potýkají a v případě malých dětí smekám před péčí jejich rodičů.

Koncert se uskuteční v jihomoravském městečku Dolní Dunajovice, už jste v něm někdy byla?
Přímo v Dolních Dunajovicích ne, ale Pálavu miluji, výhled z Dívčích hradů bere dech, člověk si tam připadá, díky speciálním klimatickým podmínkám, jak ve středomoří – to co kvete v Itálii, kvete i tam, volně, v zemi, na zahrádce, zatímco v Praze ta samá kytka přežije přes zimu jen v květináči někde uvnitř. Prostě je tam krásně.

K jižní Moravě patří neodmyslitelně víno, jaké máte nejraději?
Jakékoli, když je červené a není moc těžké, kořeněné. Mým favoritem je Modrý portugal.

Jak jste prožila léto?
Krásně. A jak vy?

Děkuji za optání, báječně. A kde jste byla na dovolené?
Plavila jsem s přáteli mezi řeckými ostrůvky na krásné jachtičce, užila jsem si Krkonoše, které pro mě mají v létě mnohem větší kouzlo, než v zimě, zkontrolovala jsem, že v Tatrách stále mají Štrbské pleso, zajela jsem si za kamarády do Bohumína a tedy prověřila návštěvnost na ostravské Stodolní ulici, pobyla jsem i na Jižní Moravě, kromě moře šlo vždy o víkendové programy, protože každý všední den vysílám na rádiu Frekvence 1. A v každé volné chvilce jsem buď zalévala trávu, protože nepršelo nebo ji sekala, protože pršelo moc. A najednou je tu září.

Co připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Žádný speciální projekt. Budu denně v rádiu, budu moderovat kulturní a firemní akce, protože podzim je velmi nabitý. Na 27. září připravujeme v Dolních Břežanech Svatováclavské slavnosti – což je den plný divadla, koncertů a spousty dobrého jídla a pití. Pak se párkrát vyspíme, užijeme si Hallowean a budou tu Vánoce…

Foto: Martin Production