Petr Gratias, Pavel Váně – V erbu Progres

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Biografie: Petr Gratias, Pavel Váně – V erbu Progres. Nám vládne král, má jméno Progres 2! Planeta Hieronyma Bosche, Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce, Píseň o jablku… Kdo by tyto songy neznal. Teď si konečně můžete přečíst, jak vznikly a kdo jsou ti, jež stojí za jejich zrodem – Progres 2. Ale nejenom to – mluvíme o době, pro kterou víc než pro jiné platí heslo SEX, DROGY A ROCK’N’ROLL, takže pořádná jízda začíná…


Při příležitosti 45 let existence »českých Pink Floyd« The Progress Organization / Progres 2 vychází kniha, která komplexně zachycuje historii této hudební legendy a zasazuje ji do kontextu domácí i světové hudební historie. Jako tvůrci »první české rockové opery« Dialog s vesmírem Progres 2 oprávněně aspirují na uvedení do Beatové síně slávy.
Kniha V erbu Progres v deseti kapitolách mapuje stylové proměny tvorby skupiny i její jednotlivá alba, text doplňuje bohatá fotografická příloha. Nechybí ani úplný přehled všech personálních sestav zúčastněných hudebníků.

brožovaná vazba, 258 stran, cena: 398,- Kč

O autorovi:
Muzikant, hudební skladatel, producent a režisér Pavel Váně se narodil v roce 1949 v Šumperku. Hrál ve skupinách Synkopy 61, Collegium Musicum, The Progress Organization, Bronz, od roku 1992 kapelník Progres 2. Pro Českou televizi připravil několik scénářů pro rockové pořady. V devadesátých letech programový ředitel v rádiích Krokodýl a Jih. Koncertoval v USA, Mexiku, JAR, Izraeli a snad ve všech zemích Evropy.

Novinář, hudební publicista a rockový historik Petr Gratias se narodil v roce 1955 v Brně. Několik let působil jako hudební redaktor a moderátor na Rádiu Hey, připravil například komponované seriály o Beatles, Pink Floyd, Janis Joplin a Led Zeppelin. Editor knihy Třicetpět ro(c)ků rocku. O historii brněnské skupiny The Progress Organization/Progres 2 se zajímá od doby jejího vzniku.

Křty knihy:
20. května, Praha, Malostranská beseda, kmotr: Michal Prokop
21. května, Brno, Musilka, kmotry: Martha & Tena Elefteriadu

Foto: Nakladatelství Jota