Zpěváci Sacher a Sodoma zazářili v Semaforu

Zpěvák, spisovatel a moderátor Richard Sacher oslavil svoje čtyřicátiny rovnou třikrát! První akce se uskutečnila v brněnském Ponrepu, druhá v pražské Solidní jistotě a ta třetí – spíše symbolická – se odehrála v legendárním divadle Semafor, kde Richardovi pogratulovali hvězdní hosté a zároveň si tam zazpíval s kapelou a sborem.


„Původně jsem chtěl slavit jenom v divadle – formou vlastního narozeninového pořadu. Jenomže jsem si uvědomil, že by to stálo hodně peněz, času a úsilí. A tak jsem ve finále udělal kompromis, a to velice příjemný,“ vysvětlil Sacher, který si svou třetí – tentokrát spíše mini – oslavu odbyl v rámci koncertu Zuzany Stirské a souboru Fine Gospel Time.


Jednalo se už o 129. reprízu jejich úspěšného pořadu v divadle Semafor, kam si vždy zvou jednoho či více hostů. Tentokrát jím byl právě Richard a jeho gratulanti, tedy moderátoři Petr Jančařík a Marie Tomsová, komik Václav Upír Krejčí a zpěváci Eva Hurychová a Viktor Sodoma. „Všechno jsou to mí přátelé z poctivého showbyznysu, jak já říkám. Zkrátka žádné bulvární přeludy. Většina z nich figuruje v některých mých knihách, jako například v Dýchla na mě smrt, Největší trapasy mého života či Schůzky s tajemnem. No a Viktor Sodoma byl klíčovým zpěvákem mojí pěvecké éry na Slovensku. Ta začala v roce 2002, kdy jsem s orchestrem natočil Viktorův starší hit Haló, děťátko a vystoupil s ním v televizi. Vzápětí se strhla lavina dopisů a esemesek od diváků a výsledek byl ten, že jsem se ve vysílání objevil ještě hodněkrát a taky jsem na Slovensku vydal stejnojmenné cédéčko,“ připomenul Sacher.


Vzhledem k tomu, že koncerty Zuzany Stirské a souboru Fine Gospel Time jsou spontánní a nikdo neplánuje, co se bude dít za pět minut, přichystala si Zuzana na Richarda menší nachytávku. „Lépe řečeno – parádně mě vypekla,“ zasmál se Richard, který si nečekaně – s kapelou a sborem – zazpíval hit od Elvise Presleyho Love Me Tender. Podobné překvapení neminulo ani Viktora Sodomu. Oba pánové se však nenechali zaskočit a publikum je za to odměnilo bouřlivým potleskem. „Mně se ten večer moc líbil a chci repete. Na to si však budu muset počkat ještě deset let,“ dodal nadšeně Richard Sacher.

Foto: Petr Bureš