Mistr světa Petr Vondráček podpořil opuštěné děti

Úřadující Mistr světa v K-1 WAKO PRO, tedy bojovém sportu podobajícímu se kickboxu, Petr Vondráček není žádný střízlík. Váží něco málo přes sto kilogramů. Není divu, že byla většina návštěvníků pražského klubu Solidní jistota v šoku, když ho – o 25 kilogramů lehčí – moderátor, spisovatel a zpěvák Richard Sacher vzal do náruče a začal s ním točit na všechny strany!


Každý den několik hodin tvrdého tréninku a tím pádem málo času na zábavu, kamarády a dovolenou. Přesto si Petr Vondráček našel volný čas, aby podpořil svou přítomností děti z dětského domova Hory sv. Kateřiny v rámci čtvrtého a zároveň finálního Večera pro dobrou věc, který pořádala společnost StockholmDream Production. Když se moderátor akce Richard Sacher zeptal Petra Vondráčka na jeho dosavadní kariéru, všem přítomným se dostalo velmi překvapivé odpovědi, kterou od bojovníka nikdo nečekal. „Nejsme zde kvůli mně! Jsme zde kvůli mnohem důležitější věci, a tou je podpora přítomných dětí z dětského domova. Proto neváhejte a zakupte si tombolu,“ vybídl Vondráček hosty.

Přetrhnout siláka se jim nepovedlo
V průběhu večera své umění předvedli také zpěváci Vojta Šenkýř s Kristýnou Šebíkovou a silák Jakub Balgoroth Kocourek, který ke své silácké show »zneužil« rovněž Petra Vondráčka, jenž se jej měl pokusit společně se třemi dalšími muži přetrhnout. To se jim však naštěstí nepodařilo. „Takový trénink jsem zažil poprvé,“ dodal vysmátý mistr světa.


Tím však pro něj účinkování neskončilo. S blížícím se koncem akce se ujal společně s herečkou Barborou Mottlovou losování tomboly. Výtěžek z ní napomůže tomu, aby se několik dětí již za pár dní podívalo poprvé v životě k moři, konkrétně do italského Caorle, a to společně s internetovou televizí AllTV.cz.
Aby situace nebyla tak vážná, rozhodl se Richard Sacher nečekaně vyzkoušet, jestli Petra unese. Přestože to nebyl ani trochu jednoduchý úkol, podařilo se mu to. Když si vzápětí »potěžkal« i Báru Mottlovou, měl pocit, že nese pírko. Každopádně se během 4. večera pro dobrou věc pořádně prohnul!

Foto: Vladimír Zemek