Oblíbená autorka fantasy knih Michaela Burdová vydává desátou knihu

Na pultech knihkupců se objevila fantasy novinka s názvem Volání sirény – Prokletí. Jedná se o první díl nové série z pera oblíbené autorky knih pro děti a mládež Michaely Burdové. Začala psát ve svých šestnácti letech, doposud se prodalo přes 33 000 výtisků jejích knih a na slavnostním křtu příští týden představíme už její desátou knihu! Titul Volání sirény – Prokletí vychází v nakladatelství Fragment.


Jako malá chtěla být veterinářkou, v patnácti objevila kouzlo knih a sama začala psát. O rok později měla již v ruce první rukopis a zkusila štěstí. Vyšlo to a titul Poselství jednorožců – Strážci dobra vyšel v roce 2008 jako první díl fantasy trilogie. Od té doby sklízí kladné recenze a získala také některá významná ocenění, např. 3. místo v ceně dětí ankety SUK 2009 – Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgarie.
Všechny její série (trilogie Poselství jednorožců, tetralogie Křišťály moci a dilogie Syn pekel) se setkaly s nadšenou reakcí čtenářů. Od jednorožců přes vlkodlaky se bezmála pětadvacetiletá autorka nyní tematicky přesunula k mýtickému světu sirén. Fantasy romance vypráví příběh Larissy, která jako siréna slouží již celá staletí temným silám moře. Chce se však vzepřít svému osudu a vymanit se z prokletí. Co všechno pro to bude muset obětovat?
Autorce i nadále nechybí inspirace a už nyní má v hlavě další příběhy, které vznikají dle jejích slov pokaždé jinak. „Jedno pravidlo ale zůstává u všech mých knih neměnné: nejdříve stvořím postavy a kolem nich teprve postavím děj. Někdy mě příběh doslova napadne přes noc – tak tomu bylo u Křišťálů moci, kdy jsem se ráno vzbudila a věděla, jak celý příběh dopadne. Někdy si ale lámu hlavu celou věčnost“, říká o svém psaní Míša Burdová, která dodává: „Náměty se mění, ale jedno zůstává – vždycky se nejvíc těším na to, až budu svou novou knihu poprvé držet v ruce.“

„Zajímavý a poměrně neotřelý motiv oděla autorka do hávu téměř klasické fantasy, což jí umožnilo využít bohaté škály prvků včetně nadpřirozených bytostí a temné magie. Celým Voláním sirény se pak jako červená nit prolíná milostný motiv. S lehkostí vyvedená solidní porce romantiky je však na těch správných místech proložena drsnějšími a temnějšími scénami, které příběhu dodávají šťávu a hloubku.“
Martin Fajkus, časopis Pevnost

Anotace:
Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.
Cestu jí však zkříží Derren. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Jeho odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?

Více informací o autorce a knize na www.michaelaburdova.com!

Slavnostní křest knihy Volání sirény – Prokletí se uskuteční 8. září 2014 od 17 hodin v Paláci knih Luxor za účasti autorky Michaely Burdové a hosta – herečky Vandy Károlyi Konečné.

Foto: Nakladatelství Fragment