Andrew Pyper – Démonolog

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Andrew Pyper – Démonolog. Ukradené dítě. Dávné zlo. Otcův pád. A mistrovské literární dílo, které obsahuje klíč k záchraně jeho dcery.


Profesor David Ullman patří k předním světovým autoritám v oboru literatury zabývající se démony, specializuje se na klasickou poemu Johna Miltona Ztracený ráj. Přitom je ateista, ke svému oboru přistupuje pouze jako k výplodu lidské představivosti a v nic mystického ve skutečnosti nevěří…
Jednoho odpoledne jej však na universitě navštíví zvláštní žena, která má pro něj zajímavé pozvání: profesor s ní má odjet do Benátek, kde se stane svědkem jakéhosi blíže neurčeného »fenoménu«, a pak se s ní podělí o svůj profesionální názor na onu událost. Za to mu tajemná žena nabídne velkou sumu peněz. David je v situaci, kdy potřebuji nějaký »nový, čerstvý začátek«, takže na její nabídku kývne. Na cestu do Evropy se vydává se svou milovanou dvanáctiletou dcerou Tess.
To, co se pak odehraje v Benátkách, se dá popsat jako jakási nepředstavitelná cesta od skepticismu k nefalšované víře. David si musí přiznat, že je opravdu možné, že démoni existují. Během děsivé záchranné pouti plné symbolů a hádanek ze Ztraceného ráje se David zoufale pokouší zachránit dcerku z osidel démonické bytosti, jež se rozhodla, že David bude její »posel«.

Démonolog
pevná vazba s přebalem, 320 stran, cena: 348,- Kč
Originální název: The Demonologist
Přeložila: Jindřich Manďák
Vychází i jako e-kniha.

O autorovi:
Andrew Pyper se narodil v roce 1968 a je autor pěti uznávaných románů zahrnujících Ztracené dívky, které se staly mezinárodním bestsellerem a významnou knihou v pravidelné anketě The New York Times, a Vražedný kruh (detektivka roku The New York Times). U několika jeho knih se můžeme těšit na filmové zpracování, včetně Démonologa (produkční společnost Roberta Zemeckise a Universal Pictures).

„Inteligentní, napínavé a naprosto nervy drásající.“
Gillian Flynnová, autorka bestselleru Zmizelá

Foto: Nakladatelství Jota