Tomu neuvěříte! Žena za pultem se vrací!

Legendární seriál Jaroslava Dietla Žena za pultem budí emoce i málem čtyřicet let od svého natočení. Má své velké odpůrce, ale i skalní fanoušky, což dokazuje velmi dobrá sledovanost, když se Žena za pultem objeví v televizi. Tento týden vychází v nakladatelství Omega o seriálu kniha z pera zkušených novinářů a spisovatelů memoárové literatury Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila.


Hlavní představitelka seriálu, národní umělkyně Jiřina Švorcová, již zemřela stejně jako spousta dalších herců, kteří v Ženě za pultem hráli. Měla od začátku hrát prodavačku Annu Holubovou Jiřina Švorcová a nebo Jaroslav Dietl psal roli pro Jiřinu Bohdalovou či Janu Hlaváčovou? Jak to bylo s obsazením dalších rolí, diktovala jména svých kolegů soudružka Švorcová nebo dokonce všemocné ÚV KSČ? A kdo psal nezapomenutelné milostné scény Jiřiny Švorcové s Petrem Haničincem?


Nejen na tyto otázky odpovídá kniha Žena za pultem, která přináší příběh populárního seriálu od jeho vzniku, natáčení, premiéru, nebo úspěch v zahraničí i se vzpomínkami a komentáři Jiřiny Švorcové a dalších herců. Nechybí ani jejich životopisné profilky a stovky exkluzivních a mnohdy dosud nepublikovaných fotografií Miloše Schmiedbergera, který byl oficiálním fotografem seriálu.
Kniha Žena za pultem jako dárek pro maminky a babičky k MDŽ, tedy k Mezinárodnímu dni žen, který je 8. března.

Foto: Nakladatelství Omega