Magazín Auto Moto Revue se vrací

Od 1. března 2014 se ve vysílání České televize opět objeví Auto Moto Revue, jeden z tradičních pořadů ČT a nejstarší český motoristický magazín. Během pauzy prošel celkovou generálkou a zásadní proměnou. Stejně jako dřív bude pořad motoristy vzdělávat a informovat, ale tentokrát navíc i bavit.


„Jako auto stojí na čtyřech kolech, nová revue je postavena na týmu čtyř expertů. Na plyn šlape Míša Maňovská, skvělá rallye závodnice, naviguje čtyřnásobný vítěz Dakaru Pepa Kalina, výkon hlídá olympijský vítěz a sportovec roku Aleš Valenta a o tempo jízdy se stará rozhlasový moderátor a motoristický fanatik Petr Šimek. Průvodci k tématům přistupují po svém, pořad tak nabírá mnoho různých rozměrů a každý divák tak má šanci přijít si na své,“ představuje průvodce pořadem hlavní dramaturg pořadu Milan Vacek.
Nový obsah magazínu Auto Moto Revue už není jen mozaikou zajímavostí, ale příběhem se začátkem a koncem, ať jde o souboj auta s vlakem, letadlem či člověkem, odkrývání tajemství policejních kamer, hon na zloděje aut či přípravu kaskadérského skoku s Jaguárem. Příběhová linie je doplněna informacemi o technických novinkách a vychytávkách, radami pro chování na silnici, unikátními záběry z policejních kamer, právní poradnou nebo netypickými testy. K tomu Milan Vacek dodává: „Naši experti navíc zkoušejí řízení neobvyklých strojů, přinášejí reportáže z diváckých garáží, ve kterých jsou ukryty unikátní kousky, jezdí s profesionály a kaskadéry a také dávají zabrat Otloukánkovi: autu, které je tu proto, aby se na něm testovalo, co vydrží a co by lidé se svým autem rozhodně nikdy dělat neměli.“
Natáčí se po celé republice v zajímavých areálech, pořad se nevyhýbá žádnému tématu, prostředí ani počasí. Nechce být pořadem jen pro odborníky; příběhem, pestrostí a nápadem chce oslovit všechny diváky. Chce ukázat, že revue o motorismu nemusí být jenom o parametrech testovaných aut, ale že může nabídnout zajímavý pohled každému, kdo se s auty a motory potkává. A to je dnes opravdu každý.

Auto Moto Revue
Dramaturgie: Milan Vacek
Režie: Karel Jonák
Vedoucí produkce: Lucie Plocková
Stopáž: 25 minut
Vysílání: sobota 18:15 hodin, repríza čtvrtek 14:30 hodin na ČT2

Moderátoři Auto Moto Revue:
Michaela Maňovská
Zkušená rallyová závodnice. Úspěšná účastnice Rallye Bohemia, Rallye des Princesses, Barum Rallye a dalších, kde tvoří čistě ženskou posádku s Katkou Blahoutovou.
V pohodě může dělat i tlumočnici z italštiny, němčiny a francouzštiny. Miluje svou dceru Isabelle, vodní skútry, pejsky, italskou kuchyni a hudbu.
S moderováním sice nemá žádné velké zkušenosti, ale ráda zkouší nové věci. Za jízdy ale většinou mluví spolujezdkyně na ni. Elegantní důkaz, že ženy za volant patří.

Aleš Valenta
Moderátor a český akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích.
Jako první člověk na světě skočil trojité salto s pěti vruty. Moderuje svůj sportovní pořad v rádiu. Ale moderoval i předávání cen Sportovec roku 2008, kterou v roce 2002 sám vyhrál. Dokonce produkuje TV pořady pro děti.
Vystavěl a provozuje unikátní sportovní centrum pro freestyle ski a snowboard. Žádná výzva pro něj není dost velká. Přidá k ní nápad a několik vrutů.

Josef Kalina
Jeden z nejzkušenějších jezdců Rallye Dakar, spolujezdec Aleše Lopraise, létající manažer i člen doprovodných týmů.
Byl kdysi u původní myšlenky, že by se Češi měli Dakaru pravidelně účastnit.
Výborný glosátor, kliďas a znalec zejména velkých motorů. Posaďte ho do čehokoliv od tanku výš a rozjede to.

Petr Šimek
Rozhlasový moderátor. Majitel vtipného, milého hlasu a pořádné vyřídilky.
Za volantem si to vyloženě užívá. Miluje svůj vůz jménem Džejár. Je fanouškem soutěže Formule 1 a jeho snem je být závodním pilotem anebo tlustým motorkářem.
S Alešem Valentou tvoří tak sehranou dvojici, jako by točili pořady léta letoucí. Někdo si legraci užívá, on ji tvoří. Žádná otázka ho nezaskočí.

Foto: Česká televize