Libuše Švormová: Semetrik už jsem se nahrála dost

Zajímá vás rodinné zázemí největšího záporáka primáckých Cest domů – mafiána Záviše? Na scénu vstupuje jeho teta, kterou hraje Libuše Švormová.


Libuše Švormová hraje paní Ester Konůpkovou, v jejímž domě si hodlá pronajmout ordinaci Veronika (Jana Janěková ml.). Ukáže se ale, že majetek paní Ester spravuje její synovec Záviš (Ivan Jiřík), po němž pase celá hradišťská kriminálka. A Závišovi se vůbec nehodí, aby se kolem jeho tety motala Veronika, jejímž bývalým mužem je policajt. Záviš bude muset tuto zapeklitou situaci nějak vyřešit. Jak se Libuši Švormové natáčí Cesty domů? A jak se jí postava Ester zamlouvá?


„Pan Adamec mě už trošku zná z naší předchozí práce jak na divadle, tak v seriálech, takže mi nemusel vysvětlovat, jak mám Ester hrát. Já té postavě velmi dobře rozumím a hned jsem se vcítila do jejích pocitů. V civilu mám totiž taky synovce, kterého mám moc ráda. Ester je ale vůči svému synovci příliš důvěřivá a zavírá oči před některými jeho chybami a hlavně před tím, co páchá. Ale já myslím, že ona zřejmě ani netuší, jaký život její synovec vede,“ vysvětluje herečka.


Libuše Švormová se díky natáčení Cest domů seznámila s novými kolegy. „S Janou Janěkovou mladší ani s Ivanem Jiříkem jsem se před kamerou ani na divadle zatím ještě nepotkala. S Janou se mi pěkně hraje vztah, že právě jí Ester tolik důvěřuje a přeje si, aby zrovna s ní udělal její synovec štěstí. On ani pan Jiřík nevypadá zatím jako velký gauner. Spolupráce s oběma se mi moc zamlouvá,“ říká.


Libuše Švormová je prý hlavně ráda, že paní Ester je milá a pozitivní postava. „Semetrik už jsem se v životě nahrála dost, tak doufám, že Ester její kladná povaha vydrží. Nevím, kam tato postava směřuje, jenom pevně doufám, že ji scenáristé nenechají umřít. Já totiž před kamerou a na divadle strašně nerada umírám. Přála bych si proto, kdyby Ester scenáristé chtěli nechat odejít, aby ji raději odeslali na nějakou dlouhou dovolenou k moři,“ směje se Libuše Švormová. S Libuší Švormovou se diváci poprvé setkají už ve 247. díle, který vysílá Prima ve středu 26. února večer.

Foto: TV Prima