Alois Švehlík přepral rakovinu a nyní hlásí návrat

Oblíbený herec Alois Švehlík se v roli obávaného docenta Rudolfa Bernáta vrací na obrazovku. A přichází ve velkém stylu. Hned v prvním dílu nové řady primáckého seriálu Cesty domů se ožení. Bude si brát svou dávnou lásku Blanku Lipovou, kterou hraje Jana Janěková. Nenechte si to ujít!


Alois Švehlík bojoval s rakovinou štítné žlázy a po operaci dokonce ztratil hlas a proto v prosinci podstoupil ještě chirurgický zákrok s hlasivkami. Nyní se ale už zdravý vrátil do seriálu Cesty domů. Rudolf je zpátky na kardiochirurgii v Hradišti a pracuje pod vedením nové primářky Blanky Lipové (Jana Janěková). Rudolf s Blankou spolu nejen pracují, ale i žijí a mají těsně před svatbou. Na tu přijede téměř celá Rudolfova rodina. Nemůže na ní chybět ani Blančina nejlepší kamarádka Hedvika (Martina Hudečková) a Blančina dcera – záchranářka Lucie (Henrieta Hornáčková).


Lucie ještě před svatbou vyzvedává z vězení svého manžela Mikuláše (Petr Štěpán), syna Hedviky. A hned má pro něj nepříjemnou zprávu. Během těch dvou let, kdy byl Mikuláš zavřený, se sblížila s jeho mladším bratrem Adamem (Petr Lněnička). Lucie tuší konflikt a nemýlí se, Mikuláš s Adamem se chtějí poprat. Jaká nečekaná událost rvačku překazí?
Hynek Kenigr má následky úrazu, který mu způsobila Valerie. Nedokáže pořádně číst ani psát, musel opustit svou práci státního zástupce. Nedostatek seberealizace si nahrazuje prací v lese, kde náhle omdlí. Dělníci mu zavolají sanitku, v níž přijede záchranářka Lucie. Je naštvaná, protože Hynka neošetřuje poprvé. Dá Hynek konečně na její radu a začne se pořádně léčit?


Sledujte dvoustý sedmdesátý osmý a zároveň první díl nové řady seriálu Cesty domů v pondělí 18. srpna ve 20.15 hodin na Primě.

Foto: TV Prima