Sopranistka Olga Jelínková debutuje v opeře v Mannheimu a v zahraničí již zakotví nastálo

V sobotu 16. června 2018 poprvé vystoupila Olga Jelínková na prknech Národního divadla v Mannheimu v roli Elviri ve Verdiho opeře Ernani, dále pak i 19. června a 1. července.

Olga Jelínková ,foto I.Sochorová

Tuto roli si vyzkoušela už dříve v Moravském divadle Olomouc a na základě skvělých výkonů byla angažovaná k vystoupení v německém Mannheimu v této roli, ačkoliv doposud byl její doménou čistě koloraturní obor. „Snažím se takzvaně nejít proti svému hlasu a zároveň splnit dramatičtější nároky role,“ vysvětlila Olga Jelínková, která na zahraniční scény míří stále častěji. V Mannheimu zastoupí kolegyni, která odešla na mateřskou dovolenou, ale od srpna 2018 nastupuje Olga Jelínková do stálého angažmá do Státního divadla v Saarbrückenu, kde ji čekají kromě koloraturních rolí typu Královna noci i dramatičtější role a její Violetta Valéry v La traviatě dokonce otevře sezonu v Saarbrückenu. „Těším se na spoustu nových příležitostí a nových podnětů i kontaktů, které neustále získávám.“

Koloraturní sopranistka Olga Jelínková vyniká hlasem výjimečné techniky i rozsahu. Zvítězila v mnoha dalších pěveckých soutěžích, v listopadu 2011 získala 1. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Vystupuje pravidelně především na scénách Národního divadla v Praze, Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Moravském divadle Olomouc v nejprestižnějších rolích náročného koloraturního sopránového oboru, ale stále častěji především na zahraničních scénách v USA, Německu, Belgii, Japonsku: jako Mozartova Královna noci v Kouzelné flétně, kterou ztvárnila už celkem v deseti produkcích, Verdiho Gilda v Rigolettovi, nebo jako panenka Olympia v Offenbachových Hoffmanových povídkách. V předminulé sezoně získala ocenění serveru Operaplus.cz jako nejlepší operní pěvkyně Česka. Od sezony 2018/2019 nastupuje do stálého angažmá Opery v německém Saarbrückenu.

Foto: I. Sochorová