Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí zajímavé procedury i chládek místních jeskyní

Teplice nad Bečvou nepatří mezi nejznámější lázeňská města v Česku, přesto si sem každým rokem nachází cestu víc Čechů. Meziročně stoupá jejích návštěvnost až o 12 procent. Lidé sem ale nejezdí jen kvůli procedurám, ale i za turistikou.

Helfštýn

Dva rehabilitační bazény, wellness centrum nebo polárium – to vše a mnoho dalšího nabízejí svým návštěvníkům Lázně Teplice nad Bečvou. Vyhledávané jsou i kvůli rozmanité nabídce výletů. „Přímo v areálu lázní návštěvníci najdou nejteplejší jeskyně v Česku – Zbrašovské aragonitové jeskyně, s unikátní krasovou výzdobou. I přesto, že se jedná o nejteplejší jeskyně, během letních měsíců nabízejí příjemný chládek, a jsou tak návštěvníky hojně vyhledávaným místem. Příjemnou procházkou lze dojít z lázeňského parku k nedaleké Hranické propasti, která je nejhlubší zatopenou jeskyní na světě. Řadu zajímavých informací o známé Hranické propasti se návštěvníci dozvědí v novém informačním centru, které se slavnostně otevřelo 1. června v bývalé nádražní budově v Teplicích nad Bečvou,“ uvedl Richard Šipoš z portálu Spa.cz, který se specializuje na prodej lázeňských a relaxačních pobytů.

Tím ale výčet možných aktivit zdaleka nekončí. „Lázněmi prochází také turistická stezka vedoucí ke zřícenině hradu Helfštýn, který je významným kulturním centrem v regionu a oblíbeným turistickým cílem. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky. Přímo z lázeňské kolonády se mohou napojit na cyklostezku Bečvu. V nedalekém sportovním areálu si mohou návštěvníci zahrát tenis či minigolf,“ doplnila Iva Maléřová, produktová specialistka Lázní Teplice nad Bečvou.

Jeskyně

Jen za výlety ale lidé do lázní nemíří, hlavním lákadlem jsou procedury. Letos si mohou návštěvníci Lázní Teplice nad Bečvou užít zcela novou andulační terapii s IR termoterapií. „Jedná se o příjemnou relaxační proceduru sloužící k regeneraci na speciálním oscilačním lůžku, které dokáže zkombinovat účinek infračerveného hloubkového tepla a mechanického vlnění. Tato efektivní metoda dokáže uvolnit svaly, ztišit bolesti, stimulovat krevní oběh i lymfatický systém, odbourává stres i poruchy spánku. Procedura probíhá v oblečení vleže,“ popsal Richard Šipoš.

Každým rokem stoupá počet lidí, kteří ubytování v lázeňských městech řeší přes pobytové portály. Výjimkou nejsou ani Teplice nad Bečvou. „Aktuálně máme v nabídce dva hotely – lázeňský dům Moravan s kapacitou 120 lůžek a lázeňský dům Praha, který nabízí ubytování pro celkem 55 hostů. V obou hotelech je ještě během letních měsíců dostatek volných míst, a tak zájemcům o ubytování v této lokalitě nebrání nic v tom užít si dovolenou nebo třeba speciální letní balíček Kouzelné léto v lázních, který obsahuje například uhličitou lázeň, zábal z bahna z Mrtvého moře nebo masáž růžovým olejem s rakytníkem,“ uzavřel Richard Šipoš.

Foto: www.spa.cz