Do divadelního světa vtáhne návštěvníky Ostravské muzejní noci speciální tunel

Stejný enormní divácký zájem jako loni hodlá Národní divadlo moravskoslezské přitáhnout i letošní výjimečnou podívanou. Do Ostravské muzejní noci v sobotu 19. května 2012 se Národní divadlo moravskoslezské zapojí speciální akcí: návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost zhlédnout celou divadelní sezónu, zhuštěnou do dobrodružné půlhodinové prohlídky. Za železnými vraty provozního zázemí Divadla Antonína Dvořáka se diváci octnou v tunelu, který nabídne mix scénografií a bude rozdělen do několika sekcí. V každé z nich se vždy odehraje minipříběh z divadelní inscenace nebo ze zákulisí. Autorem 3D site specific tunelu je šéf výpravy a scénograf David Bazika, který zároveň jako jeden z průvodců návštěvníkům prozradí mnohá tajemství a podrobnosti k inscenacím této sezóny.


Pro děti jsou připraveny hry a animační programy, opět na téma divadlo. Nejmladší účastníci budou mít například možnost po svém ztvárnit omalovánky, vytvořené z originálních návrhů scénografů a kostýmních výtvarníků ke konkrétním inscenacím (Mrazík, Armida, Sázky z lásky, Noc na Karlštejně). O děti se postarají členové činoherního hereckého souboru Veronika Lazorčáková, Dalibor Dufek a Jana Tabrea v rámci projektu MONTY scéna. Ten od dubna zajišťuje pro návštěvníky divadla vítanou službu: hlídání dětí během představení, aby si rodiče mohli vychutnat kulturní zážitek bez obav a stresu.
Divadelní tunel bude připraven v přízemí provozní budovy umělecko-dekoračních dílen Národního divadla moravskoslezského na Smetanově náměstí 3233/8b (za Divadlem Antonína Dvořáka). První prohlídka začne 19. května v 17 hodin a celá akce potrvá do 22 hodin. Zároveň bude v Divadle Antonína Dvořáka otevřena večerní pokladna, kde si návštěvníci budou moci zakoupit vstupenky na představení Národního divadla moravskoslezského a využít například rodinné, studentské nebo seniorské slevy. Ostravská muzejní noc v Divadle Antonína Dvořáka proběhne v sobotu 19. května 2012 mezi 17. a 22 hodinou.

Foto: www.ndm.cz