Zdeněk Svěrák načetl svou knihu Po strništi bos

Supraphon vydal v audio podobě jednu z nejúspěšnějších knih loňského roku. Román Po strništi bos v autorské interpretaci Zdeňka Svěráka vychází v kompletu na třech CD již v pátek 28. března. A za nahrávky knih Povídky a Nové povídky už brzy převezme Dvojnásobnou platinovou desku Supraphonu.


Nejnovější kniha Zdeňka Svěráka Po strništi bos sklízí zasloužený čtenářský obdiv. Její zvuková podoba, která vychází nyní u Supraphonu, je tedy přirozeným souputníkem literární podoby – zvláště, čte-li ji autor sám. Svěrák se vrací do jedné etapy svého dětství a vypráví zážitky malého městského kluka, přesazeného za války na venkov. Drobná vítězství nad vlastním strachem v partě venkovských dětí jsou zde prožívaná se stejnou intenzitou a radostí, jako následné oslavy nastoleného míru. Obdivuhodné vypravěčské umění, jakoby filmová obrazivost, vtipné a velmi věrohodné situace, to vše strhne čtenáře a posluchače k velkému prožitku.


Autor vysvětluje: „Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč.“ Že tato audiokniha stojí za řeč, tím si můžeme být jisti. Že je autor nejlepším interpretem svého díla, dokazuje právě touto audioknihou sám Zdeněk Svěrák.
Kromě 3CD si audioknihu Po strništi bos můžete koupit i v digitální podobě na adrese Supraphonline.cz a zároveň je nahrávka i v nabídce dalších digitálních servisů, jako jsou například Audioteka.cz, MusicJet a iTUNES.

Foto: Supraphon