Spisovatel Sacher »poběží« knižní maratón!

Spisovatel, novinář, moderátor a zpěvák Richard Sacher si v březnu příliš neoddechne. Bude muset zvládnout knižní maratón. Kromě toho, že hodlá dopsat svoji jedenáctou knihu, uvede téměř tři desítky besed, autogramiád a vystoupení, které se uskuteční v pražském Obchodním centru Letňany a jejichž pojítkem bude heslo »Březen – měsíc knihy«.


Více než čtyřtýdenní akce s názvem Výlov autogramů aneb Březen plný hvězd, kterou bude moderovat právě Richard Sacher, začne již v sobotu 1. března ve 13 hodin, a to vystoupením oblíbeného tanečního souboru Pop balet, jenž v nedávné minulosti doprovázel například zpěvačku Olgu Lounovou. Nechal se inspirovat názvy několika knih – mimo jiné i Sacherovým románem Trojka – a připravil si speciální choreografie vztahující se k těmto knižním titulům. Na sérii vystoupení Pop baletu naváže koncertem a autogramiádou herečka a zpěvačka Zora Jandová, která je zároveň autorkou dětské knihy Ryba z Havaje.


V průběhu března se návštěvníci Obchodního centra Letňany mohou těšit také na režiséra Zdeňka Trošku, jenž představí knihu o filmu Babovřesky 2, dále na skupinu Chinaski, Josefa Fouska, Věru Čáslavskou, Martina Severu, Jiřího Menzela, Marii Poledňákovou, Dagmar Kludskou, Tomáše Řepku, Vlaďku Erbovou, Ditu Pecháčkovou, Milana Lasicu, Arnošta Goldflama, Ladislava Špačka, Zdeňka Svěráka, Romana Vaňka a Zdeňka Pohlreicha. Účast přislíbili i spisovatelé Vladimír Páral, Ivanka Devátá, Michal Viewegh a další.


Program, který připravilo OC Letňany ve spolupráci se společností Knihy Dobrovský, se bude konat na speciálním pódiu situovaném ve foyeru nákupního centra. Hned vedle něj veřejnost najde prodejní stánek s knihami právě účinkujících hvězd. Tam se budou odehrávat také autogramiády.

Více informací o akci Výlov autogramů aneb Březen plný hvězd najdete zde:

http://www.oc-letnany.cz/cz/akce/vylov-autogramu.php

Foto: Archiv Richarda Sachera, www.knihydobrovsky.cz