Chinaski překvapili fanynky při nákupech

Představte si, že v klidu nakupujete a najednou kolem vás projde jen tak kapela Chinaski, a to v kompletní sestavě! Pro fanoušky to je pořádný šok! Obvykle se totiž nepoštěstí potkat populární kapelu v plné sestavě jinde, než na koncertních pódiích, kde se pánové pohybují jen v prostorech, kam se běžný fanoušek nemá šanci dostat.


Tentokrát však kapela udělala výjimku a vyrazila za fanoušky do OC Letňany. Se svojí knihou Poprvé, která odkrývá vznik a život skupiny, se totiž zapojili do tamní akce v podobě knižního festivalu Březen plný hvězd, který po celý měsícmoderuje zpívající spisovatel Richard Sacher. Z knihy předčítal v zaplněné veřejné knihovně přímo frontman kapely Michal Malátný a po čtení následovala autogramiáda, kterou si samozřejmě zejména slečny nemohly nechat ujít. Kdo vyrazil na nákupy do Letňan, ten měl prostě pořádnou kliku!
„Jsem milovník knih a hrozně rád čtu, třeba cestou na koncerty. Manželka mi už zakazuje nosit knížky domů. Nejen, že za ně nechám spousty peněz, ale tvrdí, že je nestihnu přečíst, ale já to zvládnu,” říká s úsměvem frontman Michal Malátný a pokračuje: „Momentálně mi doma na nočním stolku leží kniha spisovatele Evžena Bočka s názvem Poslední Aristokratka, ta mě hodně baví.“


„Když jsme se rozhodli, že budeme opravdovými muzikanty, tak jsme si řekli, že s jménem kapely Starý hadry do světa díru rozhodně neuděláme. K názvu Chinaski nás přivedl spisovatel Charles Bukowski, náš název jsme si vypůjčili z jeho knihy,“ doplňuje Malátný.
V Letňanech budete moci potkat v březnu ještě spoustu slavných osobností: Věru Čáslavskou, Jiřího Menzela, Ladislava Špačka, Zdeňka Pohlreicha, Michala Viewegha, Marii Poledňákovou, Vladimíra Párala i Tomáše Řepku a mnoho dalších.

Videopozvánka na Výlov autogramů:

Foto: www.knihydobrovsky.cz / Fabiana Mertová