Kapela Team s Paľo Haberou na Benatské! vystoupí

Nedávné úmrtí bubeníka Ivana Marčeka z kapely Team neohrozí vystoupení populární slovenské skupiny na festivalu Benatská!. Podle promotéra Team nakonec své jediné letní vystoupení v České republice odehraje. Na pódiu Benátské se objeví v pátek 25. července a za bicí soupravu se s nimi posadí Marcel Buntaj. Zkušený slovenský hudebník, který spolupracoval například s Janou Kirschner nebo Richardem Müllerem, je českým posluchačům známý rovněž z vystoupení s Elánem na Letenské pláni v Praze. S muzikanty Teamu ho pojí dřívější přátelství. Například s kytaristou Dušanem Antalíkem hraje v jiném hudebním projektu Aeroc Therapy.


„Rádi bychom reagovali na časté mailové a telefonické dotazy, zda Team odehraje avizované vystoupení na Benátské. Od managementu jsme dostali zprávu, že vše platí. Samotná skupina z úcty k bývalému spoluhráči zatím žádné nové informace neposkytuje. Z facebooku jsme se pouze dozvěděli, že řady Teamu na našem festivale kromě Marcela Buntaje na bicí doplní i mladý český talentovaný kytarista Matěj Morávek,“ říká pořadatel Pavel Mikez.


Marcel Buntaj je absolventem bratislavské konzervatoře, kde vystudoval hru na bicí. Od šestnácti let spolupracuje na mnoha hudebních projektech různých hudebních žánrů. V roce 1995 obdržel Cenu Ladislava Martoníka jako »jazzman roku« a v roce 1998 získal cenu hudební akademie Grand Prix ZAI 1997 jako instrumentalista roku. Jeho hru na rytmické nástroje lze slyšet v skladbách umělců jako jsou Jana Kirschner, Lenka Filipová, Pavol Hammel, Orchestr Gustava Broma, Adriena Bartošová, Beata Dubasová, Václav Patejdl, Richard Müller, Jaro Filip, Marián Varga, Jiří Stivín nebo Peter Cmorík.


Festival Benátská!, který letos zkrátil název z původního jména Benátská noc, dává letos prostor také oslavám výročí předních českých a slovenských kapel. „Koncertně u nás oslaví výročí třiceti let slovenští hosté Tublatanka a Zóna A,Slobodná Európa zase pětadvacet let. Další vystupující Chinaski mají letos dvacetiny. Stejně let na české scéně slaví i zpěvačka Anna K,“ vyjmenovává pořadatel festivalu Pavel Mikez.


A jak je to s dalšími potvrzenými jmény? Návštěvníci se budou moci těšit například na kapely Divokej Bill, Mandrage,Horkýže slíže, Mig 21, zpěváka Tomáše Kluse nebo Michala Hrůzu. Mezi dalšími ohlášenými česko-slovenskými umělci, na kterých Benátská! letos staví, jsou i Mňága a Žďorp, Krucipüsk, Vilém Čok, Vypsaná fiXa, Aleš Brichta,Visací zámek, Abraxas nebo Kreyson.

Více informací na: www.benatskanoc.cz

Foto: TV Prima