Libuše Švormová vyrazila na Angeliku! Víme proč!

Ivan Jiřík a Libuše Švormová se potkávají jako synovec a teta v primáckém seriálu Cesty domů. A potkali se i na premiéře nového zpracování příběhů o Angelice. Jak by na premiéře mohla Libuše Švormová chybět, vždyť právě ona propůjčila před lety legendární markýze, kterou hrála Michèle Mercierová, svůj hlas.


Libuše Švormová se netajila tím, že byla na nový film velmi zvědavá. „Nová Angelika na mě působila dojmem mnohem většího dramatu, je mnohem napínavější a akčnější. Ti, kdo na film půjdou, nebudou zklamaní. Tato nová Angelika se hodně mění, není jen objektem touhy, je velká bojovnice. A je hezky nadabovaná,“ hodnotila herečka a zároveň zavzpomínala, jak tuto legendární postavu dabovala před lety ona.


„Tehdy jsme dabovali ještě všichni pohromadě, stáli jsme kolem jednoho mikrofonu. Samozřejmě jsme si dělali legraci a hodně se při dabování nasmáli, třeba při milostných scénách. Mně bylo tenkrát asi osmadvacet let a hlas jsem nijak neměnila. Michèle Mercierovou jsem pak dabovala ještě v jednom filmu, ale ten úplně zapadl. Tato herečka už nikdy nenatočila nic, co by Angeliku předčilo. Osobně jsme se také nikdy nepotkaly,“ řekla Libuše Švormová.


Ivan Jiřík, který hraje v Cestách domů mafiána Záviše, přišel na premiéru i se svou ženou Blankou. „Přiznám se, že jsem původně vůbec netušil, že některou postavu v této nové Angelice dabuju. Tak jsem film nejen sledoval, ale také pozorně poslouchal. Našel jsem se hned v několika rolích. Dneska se dabuje tak, že namlouváte jen své repliky, takže kolikrát ani netušíte, o jaký film jde. A to byl přesně tenhle případ. Při sledování nové Angeliky se mi vybavily Jiráskovy knihy, doba temna, protože tenhle film je podobně syrový. Myslím, že původní Angelika ovlivnila spoustu lidí, já jako kluk jsem byl do ní zamilovaný, stejně jako spousta kluků, které jsem znal. Mně Angelika nejen ovlivnila, ale ovlivňuje pořád. Nejen, že to byla má první platonická láska, ale dnes hraje v Cestách domů mou skoro maminku, která mě naučila hrát kulečník, lyžovat, která mě vychovala. Takže Angelika pro mě není minulý čas, ona je pro mě nejdůležitější člověk v Cestách domů,“ mluvil Ivan Jiřík o postavě, kterou Libuše Švormová hraje v Cestách domů.

Foto: TV Prima