Karel Gott a Michal David dabovali Pošťáka Pata

Výjimečná sestava se sešla ve studiu při práci na českém dabingu celovečerní animované komedie Pošťák Pat, která bude mít v českých kinech premiéru 11. září 2014. Film vznikl na základě populárního britského seriálu, jehož první díl běžel na BBC už v roce 1981. Jeho vůbec první celovečerní verze zavede neoblíbenějšího pošťáka na světě do talentové soutěže a členy poroty nadabovalo do češtiny právě hvězdné trio.


Michal David se zhostil největší role předsedy poroty Simona Cowbella. Kreslená postava Michala Davida odkazuje na Simona Cowella, skutečného a přísného porotce britského X factoru. Filmový dabing si vyzkoušel poprvé, stejně jako Karel Gott, který namluvil faráře Tichého. Dara Rolins pak propůjčila hlas místní babce – Dorotě Tomanové.
„Pošťáka Pata samozřejmě znám, asi jako každý rodič,“ prozradila Dara Rolins. „Dabingovou roli v Pošťákovi jsem vzít prostě musela, protože kdyby se někdy Laura dozvěděla, že jsem mohla jednu postavičku namluvit a neudělala to, tak bych si to dost odskákala.“ Podobný strach ze svých dětí měl pravděpodobně i Karel Gott. S nadabováním souhlasil okamžitě, jediný problém byl, dostat ho díky nabitému programu do studia. „Termín s mistrem jsme ladili téměř měsíc,“ říká režisér českého znění Pošťáka Pata Jiří Balcárek.

Pošťák Pat ve filmu
POSTMAN PAT THE MOVIE
Premiéra: 11. září 2014
Délka: 88 minut
Režie: Mike Disa
Scénář: Annika Bluhm, Nicole Dubuc, Kim Fuller
Český dabing: Tomáš Juřička (Pošťák Pat), Bohdan Tůma (Fred), Eva Hrušková (Sára Kliftonová), Jakub Saic (Ben Krejčík), Zdeněk Podhůrský (Aram Bajns), Dara Rolins (Dorota Tomanová), Karel Gott (Farář Tichý), Michal David (Simon Cowbell)

Foto: www.bontonfilm.cz