Heidi Janků slavila na Valašsku

Nahrávací studio Alias v Rožnově pod Radhoštěm slaví desáté narozeniny. A protože je ve studiu i dobře zásobený bar, návštěvy a gratulanti se v něm netrhnou. Jedním z nich byla i zpěvačka Heidi Janků s manželem Ivo Pavlíkem. „Heidi je sympatická a skvělá holka, která nepokazí žádnou legraci. Rádi bychom s ní v budoucnu spolupracovali. A jejího manžela Ivoše Pavlíka jsem viděl hrozně rád, protože jej znám ještě z dob jeho koncertů s Věrou Špinarovou, kdy jsme po nich vždy táhli zábavu v Tatrovance v Novém Jičíně. To už je ovšem tak dávno, ale Ivoš si vzpomněl,“ řekl nám majitel studia Alias Ladislav Poruba.


„Kulaté výročí Aliasu slavíme především prací. Do konce roku ještě musíme vydat slíbené, již čtvrté kompilační CD, na nemž budou kapely, které u nás natáčely – nejlépe vlastní tvorbu. Díky dobré spolupráci s rádiem Valašsko plně využíváme možnosti, že kapely, které u nás nahrávají mají příležitost prezentace těchto písniček v regionálním radiu. Pro kapely to není málo a tak se stává, že i hudební skupiny, které nikdy nehrály vlastní tvorbu, vytahují ze šuplíků a oprašují své staré kusy nebo skládajá nové hity, které u nás nahrají a my je dáme do rádia. Nyní u nás takto natáčejí dvě regionální kapely složené ze studentů středních škol, které u nás vyplní volnočasové aktivity mládeže mnohem lépe, než kdyby seděli v hospodě,“ řekl nám Poruba (na snímku s Heidi a synem Alešem).


„Do konce tohoto roku bychom ještě měli vydat v pořadí druhé CD mé skupiny Monada, které se bude jmenovat Stařec. Oproti prvnímu albu Kopretiny bude víc rokovější a objeví se opět na něm skladby, které jsem hrával s předcházejícími kapelami. Nyní právě dotáčíme klávesy, kytary a zpěvy,“ dodal Poruba, který na Valašsku vydává cédéčka pod hlavičkou studia Alias. A ve studiu nyní natáčí i Orchestr Jindry Dořičáka ze Zubří, a žáci Základních uměleckých škol z Karolínky a z Rožnova pod Radhoštěm. A při naší návštěvě se v nahrávacím studiu Alias objevila i zpěvačka Tanja Kauerová, která žije v Řecku a na příští rok chystá svůj pěvecký comeback. „U Tanji musím použít jen samé superlativy, protože je pohodová rockerka a třeba u nás v budoucnu i něco natočí,“ usmíval se Ladislav Poruba.

Foto: www.studioalias.cz