Heidi Janků: Karlu Gottovi přeju pevné zdraví a pružné hlasivky!

U příležitosti 75. narozenin Karla Gotta mimořádně zařazuje TV Barrandov do svého pondělního programového schématu reprízu pořadu od 20.10 hodin Exkluziv Kateřiny Brožové s Karlem Gottem, poté záznam Mistrova zatím posledního velkého koncertu v O2 Aréně – Karel Gott 2012, na který naváže český film Romance za korunu z roku 1975 s Gottem v hlavní roli. A svou vzpomínku na Mistra nám prozradila zpěvačka Heidi Janků, která v TV Barrandov moderuje pořad Intim s Heidi Janků.


„Tahle fotka vznikla na jedné společenské akci, kterou jsem moderovala, a Karel tam byl hlavním hostem. Sice to vypadá, že spolu zpíváme, ale to štěstí jsem zatím neměla. Na společném jevišti jsme se potkali mockrát, ale duet spolu nemáme,“ přiznává sympatická Heidi.

Kdy jste se s Karlem Gottem potkala poprvé? Jak to setkání proběhlo?
První osobní setkání si sice nevybavuju, ale protože jsem v roce 1985 vyhrála Intertalent, bylo mi nabídnuto projezdit republiku v rámci turné s Karlem Gottem. Byla jsem na jevišti dost velký živel a moje kostýmy spolu s trochou kontroverzní choreografii byly možná příliš pro publikum, které tenkrát na Karla chodilo. Nicméně Karel se ke mně choval jako ke své kolegyni a toho jsem si moc vážila a vážím dodnes.

Jaký je váš vztah k Mistrovi?
Vykáme si a z mé strany je výraz úcty a respektu. Vždycky to bude pro mě ten, co v naší branži mnohé dokázal a navíc z toho nezblbnul a stále je to velký gentleman a velký profík! Takže RESPEKT!

Na jaké setkání s ním nikdy nezapomenete?
To, že mě vzal na turné, bylo od něj velmi milé, ale to, že si před každým koncertem našel čas, aby zašel do dámské šatny a poptal se, jaký jsme měli den a chvíli s námi poklábosil, bylo pro mě velkou školou a velmi milým poznáním, že ten pan Gott je milý chlapík, v jehož společnosti se musí každý cítit moc hezky!

Jaké je vaše přání k Mistrovým narozeninám?
Asi nebudu originální, ale přeji mu pevné zdraví, pružné hlasivky a ještě hodně koncertů před vyprodanými sály!

Foto: TV Barrandov