Karel Gott vydává po 10 letech novinkové album původních písní!

Po několika speciálních projektech a kolekcích cover verzí je tu album Karla Gotta, plné zbrusu nových písniček! Až na jedinou výjimku z roku 2012 (duet s Olgou Lounovou) jde o novinkové nahrávky skladeb především domácích autorů, tvořících velmi zajímavý průnik několika generací.


Poslech jasně ukáže, že všichni psali opravdu pro Karla Gotta, žádné vyprázdněné šuplíky. Balady, refrénovky, taneční kousky, to vše zcela poznatelně komponované pro albovou novinku zpěváka, jehož kariéra nemá ve světě obdobu!
Prověření autoři kvalit Michala Davida, ORM, Petra Chmely, Borise Urbánka nebo Vaša Patejdla potěší přesně trefenými melodiemi, od velké balady (Pátý den, Právě vchází, Láska, to je déšť) přes píseň pro Jiřího Štaidla (Kluk s velkou vášní) až po chytlavé retro z konce padesátých let (Chci tě). Některá spojení však na první pohled vypadala spíše nemožně: Karel Gott a Michal Malátný, Gipsy.cz, Petr Bende, Martin Chodúr, Viktor Dyk nebo Ondřej Brzobohatý?
Podařilo se. Pánové, často včetně textů a osobní účasti na nahrávce, vymysleli rafinovanou pomalou (Pondělí), latino dancovku (Tak pojď se mnou), ráznými dechy ozdobenou šlapací (Dál jedu si svou), zvuky nabité disco (Právě vchází), v dobrém slova smyslu zámořsky znějící duet s Monikou Bagárovou (Místa, která znáš) nebo krásnou šansónovku (Testament). Přidejte k tomu skutečnost, že kromě tradičního studiového orchestru Karla Gotta se tentokrát často aktivně přidali i muzikanti a kapely kolem autorů písní, takže nejen skladby, ale také jejich aranže jsou patřičně pestré.
Karel Gott vsadil na vítaně okysličený mix spolupracovníků. Našel také ty, kteří často píší jen pro sebe, ale tentokrát poctěni udělali výjimku. Různorodé, a přece zcela jeho album, obdivuhodný krok v tomto jubilejním roce.
Karel Gott a přátelé 2014: noví autoři, nové písničky, nové hity! Novinkové album Karel Gott – S pomocí přátel vyjde 19. září 2014.

Karel Gott – S pomocí přátel
CHCI ZPÁTKY DÁT ČAS (André Franke, Joachim Horn) český text Karel Šíp
TAK POJĎ SE MNOU (Radek Banga) s Radkem Bangou
OBRAZ ŽEN (Petr a Pavel ORM / Pavel Vrba)
PÁTÝ DEN (Michal David / Karel Šíp)
DÁL JEDU SI SVOU (Petr Bende / Tomáš Roreček)
MÍSTA, KTERÁ ZNÁŠ (Viktor Dyk) s Monikou Bagárovou
PONDĚLÍ (Michal Malátný) s Michalem Malátným
PRÁVĚ VCHÁZÍ (Martin Chodúr)
LÁSKA, TO JE DÉŠŤ (Petr Chmela / Karel Šíp)
DOUFEJ (Dieter Falk / Michael Kunze) český text Eduard Krečmar
KLUK S VELKOU VÁŠNÍ (věnováno Jiřímu Štaidlovi) (Boris Urbánek / Radovan Šťastný)
CHCI TĚ (Vašo Patejdl / Ľuboš Zeman)
DÁL ZA OBZOR (Olga Lounová) s Olgou Lounovou
TESTAMENT (Ondřej Brzobohatý)

Karel Gott – Turné 2014
27. 10 . – Garmin Aréna, Žilina
29. 10 . – Zimní stadión Ondreje Nepely, Bratislava
31. 10. – Multifunkční hala Arény Brezno
12. 11. – Kajot Arena, Brno
14. 11. – Budvar Arena, České Budějovice
19. 11. – ČEZ Aréna, Plzeň
22. 11. – ČEZ Arena, Pardubice
24. 11. – Werk Arena, Třinec
27. 11. – Tipsport Arena, Liberec
06. 12 . – O2 Arena, Praha

Foto: Supraphon