České hvězdy se zbláznily do Warhola!

Hvězdy primáckých seriálů Cesty domů a Svatby v Benátkách se vydaly do výstavní síně. Andrea Kerestešová, Kristýna Janáčková, Radúz Mácha a Lenka Zahradnická si prohlédli výstavu Andyho Warhola v Gallery of Art Prague.


Na výstavě si prohlédli všechny významné série tohoto malíře a grafika a představitele amerického pop artu, jako jsou například Flowers, Marilyn Monroe nebo Campbell´s Soup, stejně jako třeba unikátní sbírku obalů gramofonových desek. „O Warholovi jsem měl jen povšechné vědomosti, ale tady jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí. Zaujal mě například obraz krávy, prý jde o unikátní kousek,“ řekl Radúz Mácha, kterého znají diváci Cest domů jako policajta Jaryna.


Lenka Zahradnická se zanedlouho objeví v novém seriálu Svatby v Benátkách. „Jsem nadšená, že můžu vidět Warholovo dílo naživo, navíc se skvělým výkladem. Kdo kdy inspiroval v životě mě? Takových lidí je spousta, ale napadá mě třeba Miloš Kopecký, i když je to chlap, pak také Iva Janžurová nebo Alena Vránová, s níž hraju v seriálu. Zmíněné dámy jsou naprosté legendy, obdivuju jejich poctivost, připravenost a pokoru k profesi. Je důležité, že tu jsou a že nám mladším své zkušenosti předávají, chtěla bych být jednou tak moudrá jako ony,“ říká Lenka.


Kristýna Janáčková, kterou jsme vídali v Cestách domů, si na výstavu odskočila od svého čtyřměsíčního synka Luise. „Na výstavy chodím ráda, stejně jako do divadel, jenom teď, když mám malého, nemám tolik času. Warholovo dílo znám a na výstavu jsem se moc těšila,“ líčila Kristýna.


Nadšená z expozice byla Andrea Kerestešová (z Cest domů ji známe jako Emu), která nedávno veřejnosti představila svou vlastní výstavu fotografií. Podívat se na díla Andyho Warhola s sebou vzala i svého přítele – hudebníka Mikoláše. „Andy mě baví celou dobu, on je původem »východňár«, my se musíme podporovat,“ smála se. „Baví mě na něm, že je velký průkopník umění. Nejde o to být dokonalý malíř, umění spočívá v nápadu. Můžeme vymýšlet nové techniky, ale důležité je mít nějaký geniální nápad a mít drzost prosadit ho, nebýt ovce ve stádu, ale jít proti davu. To je mi na něm sympatické a o to se snažím i já,“ vysvětlovala Andrea. A jak řekla, tak vzápětí udělala. Poté, co si herci vyzkoušeli sítotiskovou metodou tisk warholovských motivů na trička, Andrea tomu svému ustřihla rukávy a upravila si ho tak, aby se v něm co nejlépe cítila.

Foto: TV Prima