Poslechněte si vášnivého rybáře Rudolfa Hrušínského

Na své rybářské začátky zavzpomínal herec Rudolf Hrušínský při natáčení audioknihy Jak jsem potkal ryby. Krásné povídky spisovatele Oty Pavla s rybářskou tématikou namluvil Rudolf Hrušínský. Jedny z nejkrásnějších příběhů české literatury o přírodě, řekách a rybnících pro všechny generace vyšly jako audiokniha na 2CD u vydavatelství Popron Music. Autor v nich mistrně zachycuje krásy přírody, ale i své vzpomínky a zážitky.


„Na jeho povídkách je nádherné, že z nich sálá láska k přírodě, jde v nich hodně o ryby, ale hlavně o pohled na přírodu, na krásné toky Berounky, Lužnice i na další místa, kde známý spisovatel byl. Navíc jeho jazyk je moc pěkný, je to poetické vyprávění a přesto velice pravdivé a životné,“ říká Rudolf Hrušínský, který exceluje v denním seriálu televize Nova Ulice.


Povídky Oty Pavla ve skvělém podání známého herce jsou nejen připomínkou jeho velké rybářské vášně, ale mnohým připomenou i slavný film Zlatí úhoři s jeho otcem. „Patří mezi mé nejoblíbenější,“ prozradil Hrušínský a rozpovídal se o své rybářské vášni: „Nejvíc jsem pyšný na svého prvního sumce, kterého jsem chytil v pěti letech, když jsem tátovi chytal malé nástražné rybičky. Na lískový proutek, na malý háček s kuličkou těsta.

Seděl jsem na břehu, najednou mi zabrala ryba a bylo to něco úžasného, na co se nezapomíná! A bylo to přesně tak, jak to popisuje Ota Pavel ve svých povídkách.“ Režie 2CD Jak jsem potkal ryby se ujal Robert Tamchyna.

Foto: Popron Music

Poslechněte si zde ukázku z audioknihy Jak jsem potkal ryby:

[audio:012-hrusinsky01.mp3]