Oslavte 20. výročí od vydání debutového alba Christiny Aguilery Christina Aguilera

Legacy Recordings, obsáhlý label plný katalogových alb vydavatelství Sony Music Entertainment, vyzývá fanoušky Christiny Aguilery, aby oslavili 20. výročí od vydání jejího debutového alba, které odstartovalo zpěvaččinu závratnou hudební kariéru. Stejnojmenné album vyjde 23. srpna ve verzi Deluxe Edition a bude obsahovat originální album se spoustou raritního materiálu, remixů a akustických verzí skladeb, které dříve nebyly nikdy vydány. Album vyjde i digitálně pro streaming i downloading.

Album bylo původně vydáno na RCA Records 24. srpna 1999 a vyšly z něj čtyři hitové singly, včetně megahitu Genie in a Bottle, který katapultoval tehdy osmnáctiletou zpěvačku do popové špičky. Album obsahuje kombinaci teen popu, dance grooves a R&B / soulových prvků, za které Christina Aguilera získala v roce 2000 ocenění Grammy v kategoii Best New Artist. Zpěvačka vstoupila hned první týden po vydání se svým albem do žebříčku US Billboard 200 na první místo, a to za neuvěřitelných čtvrt miliónu prodaných nosičů. Album získalo osm platinových ocenění a historicky se ho prodalo více než 14 miliónů kusů.

Za celou svoji kariéru vyhrála Christina šest Grammy ocenění a prodala více než 43 miliónů desek. Dosáhla pětkrát prvního místa singlového žebříčku na Billboard Hot 100 a stala se tak čtvrtou umělkyní, která něčeho takového dosáhla ve třech po sobě jdoucích dekádách (1990s, 2000s, a 2010s). Získala svoji Hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a stala se jedinou umělkyní pod 30 let, která se probojovala do TOP100 největších zpěváků všech dob časopisu Rolling Stone. V roce 2011 byla exkluzivní poradkyní v TV hudební show The Voice.

Foto: Sony Music