Poslechněte si, jak vzpomíná Jiřina Švorcová!

Legendární Žena za pultem Jiřina Švorcová vydala knihu a natočila v nahrávacím studiu své vzpomínky. V podobě 2CD je vydalo vydavatelství Fonia. Pojďte si poslechnout začátek vyprávění Jiřiny Švorcové. Má i v 82 letech stejný hlas jako před pětatřiceti lety, když natáčela seriál Jaroslava Dietla Žena za pultem?

Herečka Jiřina Švorcová vypráví svůj životní příběh na 2CD. Vzpomíná na dětství a mládí, připomíná své slavné divadelní, filmové i televizní role. Nahrávka zvukových memoárů poodhaluje i soukromý život herečky. Po životních cestách provází posluchače svým nezaměnitelným hlasem a dokazuje, že je bez diskuze stále výraznou recitátorkou a herečkou. Režie zvukové nahrávky se ujal zkušený František Špergr a scénář si napsala sama umělkyně spolu s Miroslavem Graclíkem.
„Jsem ráda, že jsem mohla tuhle zkušenost absolvovat a po letech se dostat k mikrofonu. A zjistit, že si s ním ještě vím rady, že umím mluvit, dýchat a že mikrofon zůstal mým kamarádem, jakým býval před lety. Jsem vděčná těm, kteří mi umožnili tuhle práci udělat,“ řekla nám Jiřina Švorcová, která natočila ojedinělé dvojalbum Audiovzpomínky. A všichni příznivci populární herečky se mohou těšit nejen z jejího hlasu a vyprávění o životě, ale i z knihy nazvané Jiřina Švorcová osobně, kterou napsal Miroslav Graclík a vloni se u nás stala nejprodávanější memoárovou knihou.
[audio:004-svorcova01.mp3]

Foto: Fonia